109.0132

EVROLIGA: Crvena zvezda - Bajern 85:76 (KRAJ)

18.12.2015. 20:52
Stefan Jović na utakmici Crvene zvezde protiv Bajerna iz Minhena
Stefan Jović na utakmici Crvene zvezde protiv Bajerna iz Minhena / Izvor: Srbija Danas

Ako žele u TOP 16 crveno-beli moraju da pobede Bavarce!

Tačno 400 minuta Evrolige, deset utakmica i više hiljada kilometara za košarkaše Crvene zvezde stalo je u samo 40 minuta utakmice protiv Bajerna. Stalo, a posle nje... Slavlje od nekoliko dana pa razrada taktike za TOP 16 i mečeve protiv Panatinaikosa, Cedevite, Fenerbahčea, Darušafake. Zvezda je u vulkanskom grotlu „Pionira“ pobedila Bajern 85:76 (31:20, 13:20, 12:25, 29:11).

Sve je počelo kao iz filma... Ovacije za trenera Bavaraca, Svetislava Pešića. Ovacije iz grla više od 7.000 navijača. Onda su usledile i ovacije za crveno-bele. Nošeni na krilima sjajne atmosfere lako su rešavali jednačine Pešićeve odbrana. Prelako i posle „blickrig“ serije, od 11:0, dolazi do 23:10. I tu se dešava prekid „filma“.

Nemci hvataju ritam, uzimaju vazduh i preko Savanovića i Đedovića minus pretvaraju u plus. Zvezda je bila na kolenima jer ništa nije išlo od ruke. Ništa! Napad je stao, a Bajern je u 3. deonici imao i 11 razlike (65:54). U poslednjoj deonici Zvezda je morala da krene na sve ili ništa. I jeste, a sve je povukao Marko Gudurić!

Jović je za klupu zakucao Vilijamsa. Cirbes i Miler su nastavali i smirili Pešića mnogo pre kraja. Marko Gudurić je, ruku na srce, MVP meča, bez obzira na Milerov 21 poen (10sk). Cirbes je dodao 17 (9sk, 31 indeks).

Da, sve je krenulo nizbrdo kad je Zvezda izgubila konce igre i kada je Bajern velikim pritiskom naterao domaće na veliki broj grešaka. Sve u svemu, na kraju se sve dobro završilo. Trojkama Gudurića i Jovića, pa „buđenjem“ Milera Zvezda je došla do cilja – do pobede i TOP 16.

Crvena zvezda - Bajern 85:76

dvorana: Pionir

gledalaca: 6.458

sudije: Viator, Kontas, Bulto

CRVENA ZVEZDA:

Vilijams (indeks -5), Rebić, Tompson 4, Dangubić, Lazić 6, Tejić, Simonović 8 (2/5 za tri), Gudurić 16 (2/3 za dva, 3/5 za tri, 3/3 za jedan, 2sk), Jović 9 (13as), Miler 21 (5/11 za dva, 3/6 za tri, 10sk), Cirbes 17 (5/6 za dva, 7/8 za jedan, 9sk, 31 indeks), Štimac 4.

BAJERN:

Rivers 10, Tompson 17, Seifert, Renfro 9, Micić, Đedović 8, Cipzer 2, Savanović 19 (5/6 za dva, 3/9 za tri, 6sk), Gavel 4, Mejer, Tejlor 4, Brajant.

TOK UTAKMICE CRVENA ZVEZDA - BAJERN

4. ČETVRTINA

Još deset minuta nade... Savanović postiže prvi koš. Ima 19, Cirbes na drugoj strani 13.

Dve vezane trojke, prvo Jovića s 8 metara, a onda i Gudurića, uz "and 1" Zvezdu vraćaju u igru - 64:67. GUDURIĆ!!! Opet trojka. Zvezda na minus 1 - 68:69. Povela je Zvezda posle "silovanja" Milera 71:70, ali se Bajern ne predaje. Sa dva brza koša ponovi ima 73:70.

Gudurić ima 16 poena, Zvezda tek u 5. minutu pravi prvi faul... Cirbes i Miler sada hvataju "zalet" za kraj. Posle -11 (54:65) Zvezda ima 76:73 na tri minuta pre kraja.

3. ČETVRTINA

Iste postave kao s početka meča... Simonović za dva, pa Renfro za tri... To je početak. bajer ponovo na "početku" - 46:46! Zvezda opet nema napad... Previše driblinga. Bajern posle 0:2 ponovo vodi 46:48.

Zvezda je u 5. minutu opet ispunila bonus (Bajern ima samo jedan). Bajern je imao 53:48.

Simonović i Jović
Simonović i Jović / Izvor: Tanjug

POLUVREME

Drugu četvrtini Radonjić počinje s "drugom" postavom - Štimac, Tompson, Vilijams, Tejić i Lazić. Dva brza prekršaja Zvezde, dve greške u napadu i dva primljena koša za dva minuta. Dejo vraća Cirbesa i Milera.

Zvezda nema rešenja za jaku odbranu Bajerna... Tri minuta bez koša - 31:26. Prepolovljena prednost i Radonjić traži tajm-aut. Prve poene u 2. četvrtini daje Miler s penala.

Istina, Bajern je prvih pet minuta igrao bez Savanovića... Zvezda u 15. minutu u bonusu! Bajern bez faula!

Tejić s 9 metara... Uz zvuk sirene... pogađa (33:28).

Loša četvrtina Zvezda... Neće ni kucanje, Savanović ima 15 poena... Srećom, i dalje je plus na strani crveno-belih.

1. ČETVRTINA

Marko Simonović u stratnoj postavi! Pre četiri dana je uganuo zglob i dobio preporuku da miruje 10 dana! Posle 0:2, Zvezda je došla do 5:2. No, Savanović trojkom sve vraća na početak. Bajern posle tri minuta ima tri faula... SIMONOVIĆ za tri... Trojka - 10:5, pa onda i Miler trojka.

Serija 11:0 crveno-belih za minut i po... (16:5)

Zvezda je početkom 7. minuta imala 23:10, ali Savanović (3/4 za tri) ne da da se još odvoje. Duško ima već 11 poena. Zvezda ima samo jedan faul! Cirbes ima već 9 poena. Zvezda je u prvih 10 minuta šutirala (5/7 za dva i 4/7 za tri) imala je 9 skokova (Bajern 5)

POČETAK MEČA

Kvinsi Miler
Kvinsi Miler / Izvor: Tanjug

18:46 - Svetislav Pešić dočekan ovacijama!

18.34 - Maik Cirbes i Svetislav Pešić u tunelu koji vodi ka svlačionicama...

18:29 - "Pionir" prepun! Što se kaže, preko kapaciteta!

Malo više od dva sata pre početka utakmice s Pešićevim pulenima navijači prilaze dvorani „Pionir“ i ne žele da se prisećaju Jucolinja, Bilare, Kiza, ali i trojke Benčića, kada je lopta "prošetala" po obruču i zavrašila na u rukama italijanskih košarkaša.

Ovako je bilo pre 15 dana kada su crveno-beli igrali protiv moskovskog Himkija, a sve pristalice našeg šampiona priželjkuju isti ishod – pobedu! Pobedu, jer samo tako mogu u TOP 16 fazu Evrolige. O Evrokupu niko ni ne razmišlja, baš kao ni o rekordnoj buci od 105 decibela "proizvedenoj" uz asistenciju 7.000 navijača Zvezde.