EVROLIGA: Zvezda ispustila čudo protiv Barselone! (VIDEO)

19.03.2015. 18:40 14:38
Boban Marjanović
Boban Marjanović / Izvor: MN Press

Crveno-beli doživeli osmi poraz u drugoj fazi takmičenja.

Ekipa Crvene zvezde nije uspela da nastavi seriju pobeda u Top16 fazi Evrolige, pošto je izgubila od Barselone sa 77:73 (15:15, 22:17, 11:18, 29:23). Bio je ovo osmi trijumf Katalonaca, koji su na ovaj način obezbedili prvu poziciju pred start doigravanja. Zvezda je najverovatnije ostala bez šanse za prolaz dalje.

Imali su crveno-beli igru i rezultatski priključak u čitavom toku susreta, ali evidentno je da su košarkaši Barselone isključivo na iskustvo dobili ovaj meč. U odsudnom trenutku, Katalonci su sa dva skoka u napadu obezbedili sebi četiri slobodna bacanja, pa su i pored dve trojke Jake Blažiča, mirno priveli susret kraju.

Pod koševima je opet carovao Boban Marjanović, koji nije dozvoljavao Anteu Tomiću da diše ni u jednom momentu i sa 23 poena i 11 skokova donosio taj priključak Zvezdi kada je trebalo, ali nedostajao je taj šut iz daljine i "skupljanje" lopti u odbrani. Dvocifreni su bili Blažič i Kalinić sa po 10, dok je Dangubić ubacio osam. Na drugoj strani, poeni su raspoređeni ravnopravno, a prednjačio je Navaro sa 12, dok su Satoranski i Uertas postigli 11, odnosno 10.

Utakmicu je rešio skok u napadu, koji je na kraju iznosio 17:11 u korist Katalonaca, ali što može da raduje crveno-bele, je, da su pokazali da mogu da pariraju bilo kojoj ekipi u Evropi.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 4 (6as), Rebić, Dangubić 8, Mitrović 4, Blažič 10, Kalinić 10, Marjanović 23 (10/17 za dva, 11sk, 5as), Kaplanović, Tejić 3, Dženkins 7, Jović 4, Cirbes. Trener: Dejan Radonjić.

BARSELONA: Doelman 7, Hezonja, Uertas 10, Navaro 12 (1/8 za tri), Satoranski 11 (10sk), Plejs 2, Tomas 10, Oleson 9, Džekson, Lampe 2, Nahbar 6, Tomić 8. Trener: Ćabi Paskval.

Meč ste mogli da pratite na SrbijaDanas.com.

4/4 - (23:29) 73:77.

Bobi otvara 18. poenom poslednju deonicu. Igra se poen za poen u poslednjoj deonici. Kalinić gubi loptu kod rezultata 56:57, ali Cirbes sjajnom odbranom uspeva da zaustavi napad Barselone. Tejić je prvi igrač koji je morao da napusti igru pre vremena, zbog faula nad Toelmanom.

Karakterističnom akcijom za Katalonce, Navaro istrčava iz bloka i preko Blažiča poentira za +6 (62:56). Radonjić prinuđen za minut odmora.

Tomić jednostavno ne može ništa Marjanoviću, koji ga je kao od šale okrenuo i naterao da napravi faul. Bobi pogađa uz dodatno bacanje i smanjuje na 62:66.

Jaka Blažič je ukrao loptu Dolemanu, a ovaj sa linije penala pogađa za samo minus jedan na 120 sekundii do kraja. Ipak, do kraja Zvezda ne uspeva da preokrene, a Satoranski je sa penala pogodio na četiri sekunde do kraja za konačnih 77:73.

3/4 - (18:11) 50:48.

Ponovo problem sa skokom u defanzivi za crveno-bele. Dešon Tomas postiže poene iz "druge" prilike i vodi svoj tim na +7 (39:32). Prve posne posle skoro tri minuta igre u trečoj deonici donosi Luka Mitrović.

Razigrao se Dženkins! Pet uzastopnih poena Zvezdinog Amerikanca dovodi domaće do rezultatskog egala 41:41.

Zvezda se definitivno probudila. Prvo je Kalinić trojkom preko ruke anulirao prednost Katalonaca, a zatim je Vilijams dvojkom doneo prvu prednost svojoj ekipi od prve deonice (46:44).

Jović polaže preko Nahbara za 50:44. Paskval traži 60 sekundi predaha. Arena gori.

Navaro ne uspeva da ubaci trojku iz bloka, pa posle 30 minuta igre, Zvezda ima dva poena prednosti (50:48).

Jaka Blažić
Jaka Blažić / Izvor: MN Press

2/4 - (17:22) 32:37.

Četvrtina počinje trojkom Nahbara, dok odmah zatim Marselinjo diže na +5. Tempo igre opada, a Barsa znalački poveća prednost preko Olesona, koji postiže drugu trojku za najvećih 28:19.

Trojkom Dangubića iz bloka i zakucavanjem Marjanovića, Paskval je primoran da prvi put zatraži minut odmora na ovom susretu. Zvezda je uhvatila priključak serijom od sedam uzastopnih poena (26:32).

Prve poene na susretu Markus Vilijams postiže tek u 18. minutu susreta. Barsa i dalje vodi (34:30). Mogla je Zvezda da se primakne bliže od ovoga, ali sjajnim skokom u napadu Tomasa i trojom Nahbara, Katalonci odlaze na +7.

Blažič ne uspeva da ubaci trojku iz kornera, dok je Marselinjo previše ležerno pokušao sa pola terena, pa je posle 20 minuta na semaforu 37:32 za goste.

1/4 - (15:15).

Početak utakmice definitivno je protekao u znaku najboljeg košarkaša Zvezde. Marjanović posle horoga i faula Tomića vodi Zvezdu do 7:2. Neverovatno raspoloženo je Vilijams započeo utakmicu, koji je svojim sjajnim asitencijama "hranio" saigrače. Ipak, Saturanski drži Katalonce u životu i posle nešto više od pet minuta igre, rezultat je nerešen, 9:9. Šampion ACB lige znalački je usporio igru posle tajm-auta Paskvala i prvi put poveo na susretu posle dvojke Tibora Plajsa (10:11). Tejić u poslednjoj sekundi četvrtine postiže trojku za iznednačenje (15:15).

• Atmosfera u "Kombank areni" je fantastična, Zvezdini navijači pogrevaju atmosferu pred start susreta.