EVROLIGA: Lokomotiva i umor jači od Zvezde u Krasnodaru

24.03.2016. 19:52
KK lokomotiva Kuban
KK lokomotiva Kuban / Izvor: MN Press

Crveno-beli nemoćni u Rusiji

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Lokomotive u Krasnodaru u okviru 12. kola gрupe "E" TOP 16 faze Evrolige. Crveno-beli evidentno umorni od prethodne utakmice odigrane samo 46 časova ranije u Zagrebu i dugog puta do Rusije nisu uspeli da iznenande raspoloženog rivala. Srpski šampion je uspešno parirao samo do polovine druge četvrtine, posle čega je došlo do naglog pada u igri. Domaći tim je umeo da kazni sve propuste Beograđana i dođe do ubedljivog trijumfa, većeg od 14 poena razlike što može da bude presudno u borbi za drugo mesto u grupi "E": Lokomotiva - Crvena zvezda 86:62  (19:15, 26:20, 21:14, 20:13)

Crveno-beli su odlično počeli, sa dosta koncentracije i energije kontrolisali utakmicu što im je posle četiri minuta igre donelo vođstvo 6:2. Domaći tim se brzo konsolidovao, ubrzao ritam i serijom, 10:2 preko Rendolfa i Klavera uspeo da preokrene rezultat. Uprkos nepotrebnoj tehničkoj grešci Maika Cirbesa i nekoliko propusta u odbrano, srpski šampion je imao rezultatski priključak na kraju prve četvrtine – 19:15.

BRATSKA PODRŠKA: Rusi navijaju za Zvezdu u Kubanju (FOTO)

Početak drugog perioda obeležio je sjajni Marko Gudurić koji je veoma brzo postigao osam poena. Crveno-beli su na kratko povratili prednost – 21:19, ali je domaći tim još jednom dobro odreagovao, popravio skok igru, a preko raspoloženog Entoni Rendolfa u 16. minutu ponovo došao do solidnog vođstva – 33:28. Finiš prvog poluvremena u potpunosti je pripao ruskom timu. Raspucali su Singlston i Dilejni, pogađali iz gotovo svih pozicija što je Lokomotivi donelo ozbiljnu prednost posle prvih 20 minuta duela - 45:35.

"MILER TAJM": Pogledajte fenomenalno Kvinsijevo zakucavanje u Kubanju (VIDEO)

Za razliku od prethodnih duela protiv Cedevite i Unikahe, kad su rezultatski zaostatak sa lakoćom uspevali da nadoknade u trećoj deonici, košarkašima Crvene zvezde to u Krasnodaru na žalost nije pošlo za rukom.  Šut nikako nije služio izabranike trenera Radonjića, što je Lokomitiva umela da iskoristi i povisi na - 56:39 u 25. minutu. Od tog trenutka krenula je borba Zvezdinih košarkaša da izgube sa manje od 14 poena razlike, pošto su u Beogradu slavili sa 80:66.

Pokušavao je sve trener crveno-belih, vršio česte izmene, ali posle kontranapada Voronova, Lokomotiva je povela sa 71:51 (33. minut). Zakucavanje Singltona, uspešna akcija Dilejnija i trojka Brokhova stavile su tačku na trijumf Lokomоtиve sa željеnom razlikom. Lokomotiva je pobedom obeybedila plasman u četvrtfinale Evrolige, najverovatnije i drugo mesto u grupi.

LOKOMOTIVA - CRVENA ZVEZDA 86:62 (19:15, 26:20, 21:14, 20:13)

DVORANA: Krasnodar Arena

GLEDALACA: 6.642

SUDIJE: Garsija Gonzales (Španija), Paterniko (Italija), Haliko (Estonija)

LOKOMOTIVA: Dilejni 12, Singlton 17, Rendolf 17, Drejper 3, Klaver 8, Džening 9, Koljuškin, Balašov,Voronov 7, Zubkov 2, Šukovcov, Brokhov 11.

CRVENA ZVEZDA: Kinsi 10, Rebić, Dangubić 2, Lazić 2, Mićić 5, Tejić, Simonović 6 Gudurić 13, Jović 2  Miler 6, ,Cirbes 7, Štimac 9.