20.04.2014. 16:53
Bojana Jovanovski i Dejan Vraneš
Bojana Jovanovski i Dejan Vraneš / Izvor: Beta

Teniserke Srbije nisu uspele da izbore plasman u Svetsku Grupu B.

Ženska teniska reprezentacija Srbije ostala je bez plasmana grupu B Fed kupa, pošto je Sorana Kirstea donela Rumuniji odlučujući bod pobedom nad Bojanom Jovanovski - 6:3, 6:7, 6:3.

Kirstea je na startu meča napravila brejk i na taj način stekla prednost u prvom setu. Jovanovski je imala priliku da poravna rezultat kod 3:2 međutim napravila je dve neiznuđene greške što je omogućilo protivnici da lako dobije prvi deo igre sa 6:3.

Rumunska teniserka je u drugom setu lako došla do prednosti od 5:2, ali nije uspela da materializuje dve meč lopte, što je Bojana iskoristila i vratila se potpuno u duel. Taj-brejk je odlučio pobednika ovog dela, u kom je naša teniserka ponovo branila meč loptu, ali napravila je preokret i iskoristila dve set lopte za izjednačenje 1:1.

Ipak 39. igračica sveta nije uspela da preuzme kontrolu na mečom, a Kirstea je u tim trenucima sjajno servirala i ubojitim udarcima iz forhenda bila nerešiva enigma za protivnicu. Prvi i treći set završeni su istim rezultatom za protivnicu 6:3, koja je tako donela odlučujući poen sa svoju selekciju.

Nakon ovog poraza srpske teniserke takmičenje će nastaviti u Prvoj grupi Evro-afričke zone.