24.05.2014. 20:28
Fudbaleri Reala sa peharom Lige šampiona
Fudbaleri Reala sa peharom Lige šampiona / Izvor: Beta/AP

Do desete titule u klupskoj istoriji izabranike Karla Anćelotija predvodili su raspoloženi Ramos, Bejl, Marselo i Ronaldo.

Real je novi vladar Evrope. Real je posle produžetaka uspeo da više nego ubedljivo savlada gradskog rivala sa 4:1. Posle početnog vođstva Atletika, Real je zagospodario terenom ali je tek u produžecima uspeo da potpuno nokautira protivnika. Golovima Ramosa, Bejla, Marsela i na kraju Ronalda, Real je sasvim zasluženo došao do desete titule.

Karlo Anćeloti drugi je trener koji je čak tri puta osvajao titulu u Ligi šampiona. Dva puta sa Milanom i jednom sa Realom.

Kada se pogleda rezultat najlakše je pomisliti da je Real, lako došao do ubedljive pobede ali to na terenu ni u jednom trenutku nije delovalo tako. Od prvog minuta bezrezerva borba na obe strane, borba za svaku loptu, igra na granici faula. Izabranici Dijega Simeona pogotkom Godina došli su do vođstva, ali im je ond aponestalo snage što je znalački iskoristio Real. Golovima Ramosa, Bejla, Marsela i Ronalda, Real je tek u produžecima uspeo da nokautira rivala i sasvim zasluženo zagospodari Evropom.

Ronaldo
Ronaldo / Izvor: Profimedia

Tekstualni prenos sureta mogli ste da pratite uživo na Srbija Danas.

REAL MADRID: Kasiljas, Karvahal, Ramos, Varan, Koentrao, Modrić, Kedira, Di Marija, Bejl, Ronaldo, Benzema.

ATLETIKO MADRID: Kurtoa, Huanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis, Tijago, Gabi, Koke, Raul Garsija, Vilja, Kosta.

KRAJ - REAL JE NOVI ŠAMPION EVROPE!

Posle prekršaja nad Ronaldom sudija je pokazao na belu tačku sa koje je bio precizan Kristijano Ronaldo koji je svojim novim golom postavio konačnih 4:1.

3:1 GOOOLLL - Tačku na rezultatsku neizvesnost susreta pogotkom postavlja Marselo koji je iskoristio uspavanost odbrane Atletika i matirao nemoćnog Kurtou.

2:1 GOOOOLLLL - Di Marija je prošao po levoj strani šutirao, Kurtoa je za kratko uspeo da sačuva svoj gol, ali je lopta došla do Bejla koji je šalje u mrežu.

U prvi produžetak obe ekipe ušle su obazrivo, što je rezuliralo sa jako malo pravih napada i tek po kojom šansom na obe strane.

S obzirom na to da je po isteku 90. minuta na semaforu stajalo 1:1, slede produžeci.

Do gola Srhija Ramosa (90+3), nikada kasnije nije postignut pogodak u istoriji Liše šampiona, kada je u pitanju regularan deo susreta.

1:1 GOOOOOLLL - U poslednjim trenucima meča, posle korenera koji je izveo Modrić, Real stiže do izjednačenja, pogotkom Ramosa.

Serhio Ramos
Serhio Ramos / Izvor: Beta/AP

Real je sve ozbiljniji, šanse se ređaju jedna za drugom, ali Kurtoa kao da je začarao mrežu.

78. minut - Bejl je umakao Godinu, prošao po levoj strani ali je ponovo nedostajala smirenost u završnici.

72. minut - Napad Atletika, lopta je došla do Vilje koji je u želji da postigne pogodak, faulirao Kasiljasa i zaradio žuti karton.

U ovom periodu igre Real je znatno konkretniji, ali Atletiko odoleva.

62. minut - Odlična šansa za Real, Ramos je pokušao da uposli jednog od saigrača, koji je na žalost "kraljevskog" kluba zakasnio na loptu.

Real-Atletiko
Real-Atletiko / Izvor: Beta/AP

58. minut - Karlo Anćeloti, meša karte, pravi dvostruku izmenu. Umesto Kedire i Koentraoa na terenu su Isko i Marselo.

Napadi Reala nižu se jedan za drugim, ali uspešno odoleva sigurna odbrana Atletika.

54. minut - Ronaldo je pokušao iz slobodnog udarca ali su živi zid i Kurtoa uspeli da sačuvaju gul Atletika.

U drugom poluvremenu obe ekipe su samo nastavile tamo gde su stale. Atletiko je još odlučnije krenuo kao golu Kasiljasa, dok su igrači Reala na sve načine pokušavali da što pre stignu do poravnanja rezultata.

40. minut - Lopez je pokušao posle prekida ali je lopta otišla iznad prečke.

Od 2008. godine titulu prvaka osvaja ekipa koja u nokaut fazi izbaci Barselonu.

0:1 - GOOOOLLLL - Godin - Huanfran je ubacio loptu u šesnaesterac, a Godin nadskočio Kediru i uspeo da prebaci loptu preko istrčalog Kasiljasa, koji ni pored svih napora nije uspeo da je stigne pre nego što je ona završila u mreži.

Godin
Godin / Izvor: Beta/AP

32. minut - Najbolju šansu u dosadašnjem toku susreta propustio je Bejl koji je pretrčao odbranu Atletika, ušao u srce šesnaesterca, šutirao, ali je lopta završila pored stative.

28. minut - Ronaldo je pokušao iz slobodnog udarca ali je mladi Kurtoa bio siguran.

27. minut - Mala gužva na terenu, koja je za rezultat imala  javne opomene za Ramosa i Garsiju.

Polako ali sigurno Atletiko dolazi do svoje igre... ravnopravna borba na terenu ... igra se na granici faula.

Izmena Dijela Koste je najbrža u finalu Lige šampiona, još još 1985. godine kada je Mark Lorenson ustupio mesto Geriju Gilespiju u 3. minutu finala u kome su se za trofej borili Liverpul i Juventus.

9. minut - Veliki hendikep za Atletiko ... Dijego Kosta napušta teren, umesto njega ulazi Lopez.

5. minut - Karim Benzema je petom pokušao da uposli Bejla, ali je golman Kurtoa brže stigao do lopte.

Od prvog sekunda susreta obe ekipe jasno su pokazale da žele trofej. U uvodnim minutima Real je bio nešto konkretniji, ali je odbrana Atletika uspevala da pročira sve namere protivnika.