FINALE KUPA: Istorijska pobeda Vojvodine!

Golovima Alivodića i Babića, Novosađani su zasluženo stigli do dugo čekanog trofeja.

Strelci: 1:0 Alivodić u 41, 2:0 Babić u 52. minutu.

Gledalaca: 5000.

Žuti kartoni: Alivodić, Milinković-Savić(Vojvodina), Pešić, Šimac (Jagodina).

VOJVODINA: Žakula, Radoja, Ivanić, Pekarić, Alivodić (Đurić), Puškarić, Veselinović (Stojanović), Živković, Poletanović (Gaćinović), Milinković-Savić, Babić.

JAGODINA: Đuričić, Šimac, Filipović, Živanović, Mihajlović (Milinković), Cvetković, Damjanović, Mitošević (Šušnjar), Lepović (Đurić), Arsenijević, Pešić.

Ono što su priželjkivali to su i ostvarili, Vojvodina je pobednik ovogodišnjeg Kupa Srbije. U godini kada klub slavi vek postojanja, igrači su pobedom nad Jagodinom zlatnim slovima ispisali novu stranicu u klupskoj istoriji. Golovima Alivodića i Babića, Vojvodina je zasluženo stigla do pobede na stadionu Partizana.

TOK MEČA:

93. minut - Sudija Jovanetić označio je kraj meča i početak zasluženog slavlja Vojvodine.

90. minut - Posle dodavanja Arsenijevića, Šušnjar je pokušao glavom ali je Žakula bio na mestu.

Činjenica je da Jagodina želi da bude ofanzivanija ali u drugom poluvremenu ništa se značajno nije promenilo u igri izabranika Mladena Dodića.

79. minut - Jagodina je uglavom pokušavala da zapreti iz prekida ali je dobro organizovana odbrana Vojvodine odolevala.

Bez obzira na dva gola prednosti, igrači Vojvodine nastavili su da atakuju ka golu protivnika, dok su sa druge strane igrači Jagodine pokušavali da pronađu idealan recept za dolazak do gola Žakule.

Finale Kupa

56. minut - Penal za Jagodinu. Posle igranja rukom Puškarića sudija je pokazao na belu tačku, ali je Pešićev šut pročitao Žakula.

52. minut - 2:0 GOOOLLL - Puškarić je idealno centrirao, a mladi Babić se sjajno snašao, nadvisio Šimca i poslao loptu u mrežu nemoćnog Đuričića.

46. minut - Na početku drugog dela meča, Mladen Dodić na teren je poslao Šušnjara i Milinkovića.

Do odlaska na odmor, ekipa Jagodina krenula je otvorenije kako bi što pre stigla do izjednačenja. Glavna figura u tim trenutcima bio je iskusni golman Vojvodine, Žakula.

43. minut - Već u sledećem napadu Jagodina je mogla do izjednačenja ali je sa svega pet metara Šimac bio neprecizan.

41. minut - 1:0 GOOOOL -  Alivodić je iskoristio grešku Filipovića, lepo se namestio i poslao loptu u mrežu Đuričića.

38. minut - Nova prilika za Vojvodinu. Sa oko dvadesetak metara tukao je Puškarić ali je Đuričić ponovo bio na visini zadatka.

36. minut - Najbolja prilika u dosadašnjem delu meča. Alivodić je ubacio loptu, koja je došla do Ivanića koji je pokušao glavom, ali jeiskusni Đuričić pravovremenom reakcijom uspeo da spasi svoj gol.

27. minut - Alivodić je odlično uposlio Veselinovića, koji je uspeo da se okrene, namesti ali je šutirao pravo u dobro postavljenog Đuričića.

Finale Kupa

19. minut - Alivodić je prošao iskosa, ali je Živanović dobro odreagovao i sprečio siguran pogodak.

17. minut - Prvi korner za Jagodinu, ali je lopta preletela sve igrače u kaznenom prostoru.

13. minut - Prvi korner za Vojvodinu, ali ekipa iz Novog Sada nije bila opasna.

9. minut - Glavna borba vodi se između dva šesnaesterca, igra se na samoj granici faula.

3. minut - Gužvu u kaznenom prostoru Vojvodine, pokušao je da iskoristi Pešić koji se lepo namestio, šutirao ali je lopta završila pored gola Žakule.