GRAN PRI: Odbojkašice ispustile evropske šampionke!

11.07.2015. 22:28
Detalj iz meča drugog kola drugog vikenda Gran prija između Rusije i Srbije
Detalj iz meča drugog kola drugog vikenda Gran prija između Rusije i Srbije / Izvor: Foto: fivb.com

Reprezentativke Srbije bile na dva poena od pobede u Kaljiningradu, ali dozvolile domaćinu da se vrati iz rezultatskog deficita i trijumfuje pred svojim navijačima.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Rusije rezultatom 3:2 (25:23, 17:25, 20:25, 26:24, 15:8) u meču 2. kola drugog vikenda F grupe Gran Prija igranom u Kalinjingradu.

Naše reprezentativke odigrale su sjajan meč protiv vladajučih evropskih šampionki. Posle sjajne borbe Ruskinje su uzele prvi set, ali su izabranice Zorana Terzića sjajno odigrale nastavak i sigurno dobile naredna dva seta. U četvrtom setu delovalo je da će domaće odbojkašice lagano izboriti peti set, imale su čak pet seti lopti pri rezultatu 24:19, ali su borbene srpske reprezentativke uspele da dođu do izjednačenja i na dva poena od konačnog trijumfa.

Do toga ipak nije došlo, u tom momentu Srpskinje su stale, pa su šampionke Starog kontinenta iz 2013. godine izborile peti set u kojem naše igračice nisu bile na svom nivou, ali im za utehu ostaje makar jedan osvojen bod protiv favorizovanog rivala. Najefikasnija u našoj selekciji bila je Marta Drpa sa 15 poena, dok je Milena Rašić zabeležila 14. Na drugoj strani Natalija Gončarova je svom timu donela čak 27 poena.

Poslednji meč drugog vikenda naša reprezentacija igra u nedelju od 16.40 časova protiv selekcije SAD, koja je neporažena u dosadašnjih pet kola ovogodišnjeg Gran prija i sa maksimalnih 15 bodova deli prvu poziciju sa Kinom i Brazilom, dok je Srbija na devetoj poziciji sa pet.

Podsetimo, naš nacionalni tim u petak je zabeležio prvu pobedu u ovogodišnjem Gran priju, a više o tome možete da pročitate OVDE.