GRAN PRI: Tajlanđanke mučile, maltretirale i pobedile Srbiju

02.08.2014. 12:14
Detalj s meča između Srbije i Tajlanda
Detalj s meča između Srbije i Tajlanda / Izvor: Foto: fivb.org

Prvakinje Azije gotovo dva i po sata mučile Srpkinje i na kraju zasluženo slavile i u trećem uzastopnom meču! Srbija - Tajland 2:3 (19:25, 25:18, 25:20, 19:25, 13:15).

Posle održanog časa odbojkašicama Nemačke, izabranice Zorana Terzića su u korejskom Hvasungu s prvakinjama Azije održale pokaznu vežbu u kojoj su svi mogli sve da vide. Konačno, posle pet setova Srbija je ipak morala da kapitulira i pruži ruku Tajlanđankama - 2:3 (19:25, 25:18, 25:20, 19:25, 13:15).

Bez previše agresije i bez „normalne“ igre Srbije u oba pravca, prvi set je sasvim zasluženo pripao Tajlanđankama. Iako u „deficitu“ s centimetrima šampionke Azije su imale bolji blok ceo set, a kombinacija s prepoznatljivim „ukrštanjem“ nervirala je sve koji su bili na strani Srbije. Džabe...

Drugi i treći set su već bili pesma... Bar za nas. Proradila je i Brankica Mihajlović, pa je Milena Rašić dobila sjajnog "asistenta". Blok je funkcionisao i posle tri seta na čudi razlika u broju blok poena – 18:7. Valja istaći da su svih sedam Tajlanđanke osvojile u prvom setu!

Niko nije ni sumnjao da se neće predati, a četiri asa Azijatkinja i mnogo bolja igra u odbrani uslovili su igranje petog seta. U setu u kojem je sve otvoreno igrao se ne baš kao prethodni. Nije bilo „serija“, a bronzane s poslednjeg Gran prija su, i pored 29 grešaka, uspele da u poslednju deo posednjeg seta uđu s prednošću od, recimo, 10:8. Konačno, sa 42 poena Rašićeve i Mihajlovićeve, Srbiji nije bilo dovoljno jer su Tajlanđanke upornošću došle do tri vezana poena koja su odlučila meč.

Da, ovo je treći uzastopni poraz od šampionki Azije i postavlje se pitanje da li je ovo "kompleks"? Poslednji meč u Koreju Srbija igra u nedelju protiv selekcije domaćina.