03.07.2016. 22:55
Fudbalska reprezentacija Francuske
Fudbalska reprezentacija Francuske / Izvor: Reuters

Parovi polufinala su Francuska - Nemačka i Portugalija - Vels.

Fudbalska reprezentacija Islanda više nije mogla. Nacionalni tim ostrvske zemlje došao je do četvrtfinala Evropskog prvenstva u Francuskoj, ali onda doživeo debakl. Na stadionu "Francuska" u Sen Deniju (više o kontrolisanoj eksploziji pročitajte OVDE) bilo je 5:2 za Francuze. I dok Islanđani koji su na premijernom učešću ostvarili izvanredan uspeh idu kući, Francuzi se spremaju za polufinale sa Nemcima (7. jul). U drugom polufinalu sastaće se Portugalija i Vels (6. jul).

Meč je praktično bio rešen u prvom poluvremenu, pošto je u 45. minutu bilo 4:0 za "trikolore". Vodeći gol dao je Olivije Žiru, a onda su usledili pogoci Pola Pogbe, Dimitrija Pajea i Antoana Grizmana. Islanđani su u prvih 45 minuta samo u nekoliko navrata uspeli da uzvrate, domaćin je bio taj koji je dominirao. O tome i svedoči rezultat, a "nokaut" je usledio u poslednja dva minuta prvog poluvremena. Paje je pogodio u 43. minutu, a Grizman u 45.

OVO JE POČETAK KRAJA BAJKE: Francuzi "DEMOLIRAJU" Islanđane (FOTO)

Golovi su "padali" i u nastavku meča, a koliko-toliko debakl je ublažen golom Sigtorsona u 56. minutu, ali je sve odmah "poklopio" Žiru, novim golom. Samo minut kasnije, u 60. minutu Žiru je napustio igru, a ušao je Andre-Pjer Žinjak.

U poslednjih desetak minuta, šansu da zaigra dobio je i Eidur Gudjonsen, najpoznatije fudbalsko ime sa Islanda, a ubrzo je postignut novi gol. Birkir Bjarnason je pogodio mrežu Lorisa, za 5:2. Bez obzira na to što je sve bilo rešeno, Islanđani nisu padali, već su i dalje atakovali ka golu "trikolora". Tako je u 86. minutu Mangala sprečio da Islanđani dodatno smanje.

Posle pet odigranih mečeva (uključujući i ovaj) Islanđani su dali osam golova, a primili devet. U svakom slučaju, ostavili su odličan utisak i "naterali" mnoge da ih zavole.

Treba napomenuti da je četvrti sudija u timu Bjerna Kujpersa bio i Srbin Milorad Mažić.

FRANCUSKA - ISLAND 5:2

STRELCI: Žiru u 12, 59, Pogba u 19, Paje u 43, Grizman u 45. minutu - Sigtorson u 56. i Bjarnasn u 84. minutu

FRANCUSKA: Loris, Sanja, Košćelni (od 72. Mangala), Umtiti, Evra, Pogba, Matuidi, Sisoko, Grizman, Paje (od 80. Koman), Žiru (od 60. Žinjak).

ISLAND: Haldarson, Sevarson, Arnason (od 46. Ingason), R. Sigurdson, Skulason, Gudmundson, Gunarson, G. Sigurdson, Bjarnason, Sigtorson (od 82. Gudjonsen), Bodvarson (od 46. Finbogason).

RONALDO GA JE BACIO NA DNO JEZERA: Mikrofon je ipak "spasen", a pogodite gde će da završi (FOTO)