7°C
18.04.2024.
117.1484
109.6792

IRCI SE UZALUD PONADALI: Samo TRI minuta je bilo dovoljno UBOJITOM Grizmanu (VIDEO+FOTO)

26.06.2016. 16:55
Antoan Grizman
Antoan Grizman / Izvor: Reuters
Francuzi će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz okršaja Engleske i Islanda.

Fudbalska reprezentacija Francuske obezbedila je plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva, pošto je u Lionu pobedila nacionalni tim Republike Irske. Rezultat je bio 2:1, a dvostruki strelac za "galske petlove" bio je Antoan Grizman, u drugom poluvremenu, u roku od samo tri minuta. Iako su Irci poveli ranim golom, Francuzi su u nastavku meča uspeli da preokrenu rezultat i dođu do pobede. Takođe, zbog isključenja Šejna Dafija, u poslednjih pola sata posao im je bio olakšan. Za plasman u polufinale, ekipa Didijea Dešana boriće se protiv boljeg iz okršaja Engleske i Islanda.

Iz Francuske stigle ODLIČNE vesti za "orlove" (FOTO)

Već u uvodnim minutima utakmice u Lionu "pao" je prvi gol, a radovali su se Irci. Pol Pogba je faulirao Šejna Longa u kaznenom prostoru, a italijanski sudija Nikola Ricoli pokazao je na belu tačku. Lopti je prišao Robert Brejdi i pogodio mrežu Iga Lorisa. Doduše, uz malu "pomoć" stative, a o tome više pročitajte OVDE.

U nastavku meča, pred nešto manje od 70 hiljada gledalaca bilo je prilika na obe strane. U roku od samo tri munuta (21. i 24), pokušali su Marfi i Pogba, ali su golmani Loris i Rendolf bili uspešniji. U završnici meča, ponovo prilike ispred oba gola. Dafi je bio neprecizan, a na drugoj strani, ispred gola Iraca, pokušaji Pajea i Grizmana su osujećeni.

Promašaj Košćelnija obeležio je uvodne minute drugog poluvremena, da bi prilično brzo uzvratio nacionalni tim Irske. Ipak, na sreću Francuza Marfi nije stigao do lopte, a Loris je izbacio loptu. U 56. minutu, Matuidi je pokušao, ali je Rendolf odlično odbranio.

Francuze je u 58. minutu, u život vratio Antoan Grizman. Sanja je savršeno centrirao, sa desne strane, a napadač Atletiko Madrida glavom pogodio mrežu Rendolfa. Samo tri minuta kasnije, Žiru je samo glavom spustio loptu Grizmanu koji je doneo preokret, za 2:1.

GRIZMANOV "BLICKRIG": Francuzi za TRI minuta PREOKRENULI sve (VIDEO)

Samo pet minuta kasnije, Irci su ostali bez Dafija, koji je dobio crveni karton, zbog starta sa leđa, i to kao poslednji igrač. Ricoli ni ovog puta nije mnogo razmišljao. Do kraja meča bilo je prilika, pre svega pred golom Irske, ali ne i golova.

Partizanovci CEPAJU, ali baš CEPAJU (VIDEO+FOTO)

FRANCUSKA - REPUBLIKA IRSKA 2:1

STRELCI: Grizman u 58. i 61. minutu - Brejdi u 2. minutu iz penala

FRANCUSKA: Loris, Sanja, Rami, Košćelni, Evra, Kante (od 46. Koman), Pogba, Matuidi, Grizman, Paje, Žiru (od 73. Žinjak).

R. IRSKA: Rendolf, Kolman, Kiof, Dafi, Vord, Mekarti (od 72. Hulahan), Hendrik, Brejdi, Meklejn (od 68. O Šej), Long, Marfi (od 65. Volters).

LOŠA VEST ZA KOMŠIJE: Hrvatska DESETKOVANA u kvalifikacijama za SP u Rusiji (FOTO)