DRAMA NA MARAKANI: Zvezda od minus dva do ohrabrenja pred Ludogorec (VIDEO)

22.07.2016. 19:32 14:38
Fudbaleri Crvene zvezde
Fudbaleri Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli remizirali sa Napretkom na otvaranju sezone.

Crvena zvezda protiv Napretka nije napravila najbolju uvertiru pred duel trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona sa Ludogorecom (utorak, 20 časova), pošto je remizirala na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 2:2 (0:1). Crveno-beli su gubili sa 2:0, ali su uspeli da izjednače, na kraju bili i blizu osvajanja tri boda. Naposletku, rezultat je bio pravedan., a igra u poslednjih pola sata može konačno da ohrabri trenera Miodraga Božovića.

Kruševljani su ostavili odličan utisak u prestonici. Posle opasnih kontranapada Napredak je koristio sve šupljine u odbrani šampiona, a za takav pristup je nagrađen vođstvom od 2:0 u 47. minutu.

Činilo se da je Zvezda u nokdanu i jeste bila, ali je onda bomba Srđana Plavšića aktivirala žar u očima fudbalera domaćina. Krenuli su crveno-beli žustrije ka golu "čarapana" koji su se branili, ali i mogli da dođu i do trećeg gola.

DA SE NAJEŽIŠ: Delije zagrmile "Pukni zoro" i otpratile igrače u "BOJ" sa Bugarima! (VIDEO)

A, ond aje na scenu stupio Džoker Pablo Mouče koji je sa nekoliko lucidnih asistencija pokazao zašto je bio član slavne Boke Juniors. Na dodavanje Argentinca izjednačio je Predrag Sikimić u 81. minutu , ali to nije bilo sve.

Bokserski meč je tek tada počeo, a Zvezda je imala dva zicera da dokusuri grogiranog rivala. Le Talek iVijeira nisu imali sreće, pogotovo Portugalac posle atraktivnih makazica u prvom minut nadoknade. Na kraju je do tri boda mogao i Napredak, ali je na semaforu ostalo  2:2, Realno!

CRVENA ZVEZDA – NAPREDAK 2:2

Stadion: Rajko Mitić

Gledalaca: 5.000.

Strelci: Plavšić u 60, Sikimić u 81. minut za Crvenu zvezdu - Gobeljić u 42, Vukanović u 47. minutu za Napredak.

Sudija: Vlado Glođović.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković, Luković, Fibel, Ristić, Le Talek, Poletanović (od 84. Babunski), Plavšić (od 61. Mouče), Ruiz, Srnić (od 61. Vijeira), Sikimić.

NAPREDAK: Petrović, Varga (od 87. Lemajić), Projić, Simonović, Abraham, Šljivić, Markoski, Vulić (od 74. Beljić), Gobeljić, Urošević (od 46. Vukanović), Ndiaje.

Kako je tekao meč iz minuta u minut pogledajte u nastavku vesti.

UŽIVO PRENOS

90+3 - Kakva šansa za Napredak. posle lažnjaka pokušao je glavom , ali je Kahriman odbranio.

90+2 - Makazice Uga Vijeire - uz samu staivu! Gol-aut.

90. minut - Sjajna asistencija Moučea, centaršut levom nogom, Le Talek je utrčao iz drugog plana na drugu stativu, ai je udarca glavom Francuza završio pored gola.

81. minut - 2:2, Sikimić! Pablo Mouče pokazao je zašto će biti veliko pojačanje, odlično je centrirao sa desnog boka, a Presrag Sikimić je postigao efektan pogodak glavom.

79. minut - Ruiz je prošao po levoj strani, lopsta je stigla do Poletanovića, ali nova odbrana čuvara mreže "čarapana".

69. minut - Sikimić glavom pravo u golmana Petrovića.

62. minut - Prečka Vukanovića! Napredak je umalo došao do dva gola prednosti, ali je Kahriman ublažio pokušaj sa pet metara.

60. minut - 1:2, Plavšić! Bomba levicom Zvezdinog "atom mrava" sa preko 20 metara završila je u rašljama gola gostiju. Remek delo! Odmah posle gola Plavšić je mesto ustupio Pablu Moučeu. Ugo Vijeira je ušao umesto Slavoljuba Srnića.

55. minut - Pokušao je Plavšić, jedan od najboljih u timu Zvezde, ali je golman Petrović atraktivnom paradom sprečio pogodak.

47. minut - 0:2! Samo što je ušao u igru Aleksa Vukanović je iskoristio loptu u prazan prostor Ndiajea, zaobišao Kahrimana i poslao loptu u mrežu. Ristić nije dobro postavio ofsajd zamku, pa je fudbaler Kruševljana imao zicer.

Drugo poluvreme

42. minut - 0:1! Gobeljić je kao brzi voz protutnjao pored štopera Zvezde, iskoristio loptu u prostor i kada je stigao prePlavšić u 60, Sikimić u 81. minut za Crvenu zvezdu - Gobeljić u 42, Vukanović u 47. minutu za Napredakd Kahrimana rutinski prebacio golmana Zvezde.

36. minut - Ofanziva Zvezde, lopta je u velikoj meri u posedu crveno-belih, ali bez konkretnije završnice.

19. minut - Prvi opasan napad Napretka i velika prilika za Ndiajea. Napadač gostiju glavom je šutirao, pošto je nadskočio Lukovića, ali je Kahriman ukrotio njegov udarac.

12. minut - Poletanović šutira, Fripong je izblokirao udarac veziste crveno-belih. Korner!

10. minut - Srđan Plavšić probio je po levom boku, idealno centrirao po zemlji, ali Slavoljub Srnić sa pet-šest metar nije iskoristio zicer. Odlična intervencija golmana Petrovića.

3. minut - Visok presing fudbalera Zvezde na startu utakmice rezultirao je prvim kornerom. Posle centaršuta Poletanovića lopta je došla do Lukovića, ali kapiten domaćina nije uspeo da ugrozi gol "čarapana".

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" je počela.