JSL: Partizanov "poker" u Novom Sadu! (VIDEO)

03.05.2015. 20:58
I. Lakić
Vojvodina - Partizan
Vojvodina - Partizan / Izvor: Tanjug

Crno-beli savladali Vojvodinu sa 4:0. Dva pogotka Volkova, po jedan Brašanca i Ninkovića.

U derbiju 26. kola Superlige, Vojvodina je na "Karađorđu" ugostila Partizan. Meč koji je u svakom segmentu opravdao epitet derbija završen je pobedom crno-belih od 4:0. Volkov dvostruki strelac, Ninković i Brašanac dotukli "lale" u finišu.

Od prvog sudijskog zvižduka uzbuđenja su se ređala jedno za drugim. Već u 4. minutu domaćini su zapretili preko Ivanića koji je uputio udarac iz srca šesnaesterca ali je siguran bio Živković. Već u sledećem napadu zapretio je Gaćinović ali je golman crno-belih ponovo odlično intervenisao. Desetak minuta kasnije Drinčić je izveo slobodan udarac, a Volkov sa peterca pogađa dobro postavljenog Žakulu. U sledećem napadu ponovo su Ivanić i Gaćinović napravili su novi problem crno-beloj odbrani. Ivanić je šutirao, Živković je odbio loptu koja je došla do Gaćinovića koji je pokušao, ali je u poslednjem trenutku udarac izblokirao Volkov. Desetak minuta pred odlazak na odmor Partizan je poveo. Drinčić je odlično izveo slobodan udarac, a na pravom mestu našao se Volkov koji je odličnim udarcem glavom poslao loptu u mrežu (više o tome pročitajte OVDE). Neposredno pred odlazak na odmor dogodila se situacija o kojoj će se sasvim sigurno pričati narednih dana. Gaćinović je prošao po strani, a na ivici šesnaesterca ga je oborio Balažic. Domaći igrači tražili su penal ali je sudija Dimitrijević pokazao da se igra nastavi (više o tome pročitajte OVDE).

Volkov i Brašanac slave pogodak na meču protiv Vojvodine
Volkov i Brašanac slave pogodak na meču protiv Vojvodine / Izvor: Tanjug

U nastavku meča ista slika. Vodila se velika, bespoštedna borba na sredini terena sa jako malo šansi na obe strane. Crno-beli nisu uspeli ozbiljnije da zaprete, ali su sa druge strane protivnika držali daleko od svog gola i neutralisali Gaćinovića i Ivanića. Novosađani su se sa druge strane skoncentrisali da sačuvaju svoj gol a šansu su tražili iz eventualnih kontri. Igrao se 71. minut kada su gosti iz Beograda stigli do drugog pogotka. Ćirković je šutirao, Pekarić i Žakula se nisu razumeli, a to je iskoristio Volkov koji je ubacio loptu u mrežu. Nekoliko minuta kasnije, posle odlične lopte Babovića zapretio je Živković ali je Žakula bio na mestu. Veliku priliku da smanji prednost Partizana propustio je Ivanić u 80. minutu kada je iz srca šesnaesterca šutirao preko gola. Kazna za promašaj stigla je u 90. minutu kada je Babović ubacio loptu u šesnaesterac ona je stigla do Ninkovića koji je snažnim šutem smešta u mrežu, a konačan rezultat susreta postavio je  Brašanac samo minut kasnije, 0:4.

U narednom 27. kolu Partizan će ugostiti Spartak., dok će Vojvodina gostovati Donjem Sremu

VOJVODINA - PARTIZAN 0:4 (0:1)

STRELCI: 0:1 Volkov u 37, 0:2 Volkov u 71, 0:3 Ninković u 90, 0:4 Brašanac u 91. minutu.

STADION: "Karađorđe"

GLEDALACA: 5.000

SUDIJA: Dejan Dimitrijević (Loznica)

ŽUTI KARTONI: Luković (Vojvodina).

VOJVODINA: Žakula, Vasilić, Pekarić (od 84. Novaković), Babić, Nastić, Sekulić, Rogač, Luković (od 63. Asani), Ivanić, Gaćinović (od 73. Stojanović), Ćurko.

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski, Balažic (od 46. Ćirković), B. Ilić, Volkov, Drinčić, Brašanac, A. Živković, Babović, S. Ilić (od Ninković), Šaponjić (od 73. Grbić).