PROLEĆNA RASPRODAJA: Partizan dao tri gola i prosuo dva boda!

I. Lakić
Partizan-Voždovac
Partizan-Voždovac / Izvor: Tanjug

Remi Voždovca i Partizana u Humskoj, 3:3.

Početak proleća kakav ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svetu samo mogu da požele. Ali, ne i navijači Partizana. U utakmici 16. kola crno-beli su izvukli remi sa Voždovcem 3:3 (1:1). Istinska goleada na stadionu u Humskoj i na kraju podela bodova. Od prvog do poslednjeg minuta meč je bio neizvestan, a kada se podvuče crta, "zmajevi" imaju za čime da žale pošto su do poslednjih trenutaka meča imali pobedu u rukama.

Od prvog sudijskog zvižduka obe ekipe krenule su otvoreno, ni jednog momenta nije bilo skrivenih karata. Crno-beli su poveli već u 14. minutu susreta iz prve prave prilike koju su stvorili pred golom "zmajeva". Tada je Babović pronašao Kojića na ivici kaznenog prostora, napadač crno-belih glavom je prebacio loptu u srce šesnaesterca, gde je Ninković umakao svojim čuvarima, ostao sam i nije mu bilo teško da savlada Supića koji je dotakao loptu, ali nije uspeo da je zaustavi.

Nemanja Kojić na utakmici protiv Voždovca
Nemanja Kojić na utakmici protiv Voždovca / Izvor: Tanjug

Primljeni pogodak nije pokolebao ekipu iz Zaplanjske koja je počela da igra još odlučnije. U nedostatku adekvatnih igrača u napadu crno-beli su svoje šanse uglavnom tražili dugim loptama i prodorima po strani. Ali, Voždovac je strpljivo čekao šansu i dočekao je u 26. minutu, kada je posle sjajne akcije Škerjanc zatresao mrežu crno-belih. Sve je počelo od bivšeg Partizanovca Odite koji je lepo uposlio talentovanog Karaklajića, a ovaj je "izlomio" odbranu crno-belih i poslao idealnu loptu Slovencu kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

Na ovom meču statistika je bila na strani Partizana ali je Voždovac ipak uspeo da dođe do dela plena. Crno-beli su uputili 19 šuteva, dok je rival to uradio samo sedam puta. Pored toga crno-beli su izveli i petnaest udaraca iz ugla, gosti samo pet.

Neposredno pred odlazak na odmor crno-beli su imali dobru šansu, ali je razoran šut Andrije Žirkovića sa šesnaestak metara Supić uspeo da zaustavi i izbaci loptu u korner, posle kojeg domaćini nisu bili opasni.

Drugi deo igre crno-beli su otvorili na najbolji mogući način, pogotkom. Drinčić je izveo korner, Odita je promašio loptu, ona je došla do Volkova koji je šutira, Supić je uspeo da odbije loptu, ali samo do noge Iliću koji je snažnim udarcem zakucava u mrežu. Posle novog vođstva, domaćini su preuzeli kontrolu igre, igralo se više na polovini "zmajeva".

Voždovac je svoje šanse uglavnom tražio iz prekida i kontri, ali je crno-bela odbrana na vreme rešavala sve potencijalne neprijatenosti sve do 73. minuta kada je ponovo poklekla. Tada je Odita iskoristio neopreznost Ćirkovića i sa pet metara dijagonalom matirao Lukača. Tek što se stišala radost zbog izjednačenja u Humskoj je usledio hladan tuš. Bivši Partizanov učenik Miloš Džugurdić je sa šesnaestak metara savladao nemoćnog Lukača, a tačku na rezultat i remi u Humskoj stavio je rezervista Stanimirović pogotkom u sopstvenu mrežu.

Ovim remijem svakako će više biti zadovoljni gosti, a bez obzira na osvojeni bod crno-beli dobro trebaju da razmisle. Početak je proleća, ima još mnogo da se igra, ali je vreme da se upali crvena lampica, jer teški izazazovi tek predstoje četi Marka Nikolića.

PARTIZAN – VOŽDOVAC 3:3

Strelci: Ninković 14, B.Ilić 49, Stanimirović ag 86 za Partizan - Škerjanec 26, Odita 73, Džugurdić 79 za Voždovac.

Stadion: Partizana.

Gledalaca: 5.000.

Sudija: Jovanović Srđan (Beograd)

PARTIZAN: Lukač, Volkov, B. Ilić, Ćirković, Bandalovski, Brašanac (od 77. S. Ilić), Drinčić, Ninković, Babović, Živković (od 84. Marinković), Kojić (od 78. Šaponjić).

VOŽDOVAC: Supić, Zlatković, Stojković, Nikolić, Kitanovski (od 83. Stanimirović), Pavlović, Jokić (od 89. Sinđić), Škerjanc (od 75. Džugurdić), Lovrečič, Karaklajić, Odita.