JSL: Prva pobeda Čukaričkog u Novom Sadu!

29.11.2014. 14:55 19:52
Mijat Gaćinović
Mijat Gaćinović / Izvor: Tanjug

Brđani savladali Vojvodinu 2:1. Na pet mečeva 14. kola Superlige postignuto je 14 golova.

Fudbaleri Čukaričkog su ostvarili istorijski rezultat. Brđani su u 14. kolu Jelen Superlige savladali Vojvodinu u Novom Sadu 2:1 i ostvarili prvu pobedu na "Karađorđu". Gosti su od početka pokazali da su došli da ne izgube i dokažu da bod osvojen na "Marakani" nije bio slučajan. Poveo je tim sa Banovog Brda u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena preko Todorovića. Izjednačio je Tumbasović u 67. minutu, a konačan rezultat je postavio Stojiljković u 74. Ipak, ostaje dilema da li je pobedonosnom golu prethodio ofsajd.

Ovo je treći ovosezonski poraz Vojvodine u Novom Sadu, a drugi uzastopno. Inače, lale se nalaze u seriji od četiri meča bez pobede. Susret u Čačku između Čukaričkog i Voždovca, okončan je najnepopularnijim rezultatom, 0:0.

Jagodina je opravdala ulogu favorita, slavila sa 2:1 i tako prekinula seriju Radničkog od tri utakmice bez poraza. Domaćini su poveli golom Martinovića već u 9. minutu susreta. Asistent kod prvog gola Šušnjar upisao se u listu strelaca u 38. minutu i duplirao prednost domaćina. Do kraja susreta gosti iz Kragujevca samo su preko Milovanovića uspeli da smanje zaostatak ali ne i da ga nadoknade.

Napredak je na domaćem terenu bio ubedljiv protv Donjeg Srema i slavio sa 3:1. Mrežu gostiju iz Pećinaca načeo je Božović u 5. minutu susreta. Igrao se 63. minut kada je Stanisavljević uspeo svoj tim da vrati u igru, ali su onda domaćini novim pogotkom Božovića i Ndiaeja došli do kapitalne prednosti koju su sebično sačuvali do kraja susreta.

Možda najinteresantniji meč odigran je u Nišu, gde su bodove posle goleade podelili Radnički i Mladost 2:2. Gosti iz Lučana poveli su golom Živadinovića u 7. minutu susreta, domaćini su izjednačili preko Đorđevića u 43. minutu. Posle desetak minuta igre u drugom poluvremenu sudija je pokazao na belu tačku sa koje je neumoljiv bio Marjanović koji donosi preokret svojoj ekipi, ali do kraja susreta bod svojoj ekipi donosi Frajdej pogotkom u 69. minutu.

Do sada jedino u Subotici nisu viđeni golovi, pošto su Spartak i Rad odigrali 0:0 i podelili bodove.