02.11.2014. 18:34 20:52
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

U derbiju kola Partizan savladao Vojvodinu sa 1:0.

U derbiju 11. kola Superlige Partizan je "minimalcem" savladao Vojvodinu i vratio se na čelo tabele. Pobedonosni pogodak postigao je Petar Škuletić u 32. minutu posle sjajnog dodavanja iskusnog Lazovića.

Od prvog minuta meča crno-beli su pokazali veću želju i htenje i na kraju zasluženo slavili. Igrači Partizana kontrolisali su igru, stvarali šanse i desetak minuta pred odlazak na odmor postigli kako se kasnije ispostavilo pobedonosni pogodak. Sa druge strane igrači Vojvodine tokom čitavog meča ozbiljnije su zapretili samo dva puta ali je odbrana crno-belih bila na mestu.

Ovom pobedom, crno-beli su prekinuli seriju loših rezultata i osamili se na vrhu sa dva boda prednosti u odnosu na Vojvodinu i tri na Crvenu zvezdu.

Prenos meča mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

PARTIZAN: Lukač, B. Ilić, Ćirković, Stanković, Petrović, Marković, Drinčić, Živković (Luka), S. Ilić (Pantić), Lazović (Grbić), Škuletić.

VOJVODINA: Milinković-Savić, Pelarić, Alivodić, Veselinović, Gaćinović, Nastić, Živković, Poletanović, Tumbasević, Babić, Novaković (Sekulić).

UTAKMICA JE ZAVRŠENA ... POBEDA PARTIZANA OD 1:0

Sudija je prdužio utakmicu za četiri minuta ...

79. minut - Velika borba na sredini terena. Sve veći broj prekršaja.

FK Partizan

72. minut - Partizan sebično čuva stečenu prednost. Vojvodina ima inicijativu ali sigurni crno-beli.

62. minut - Zbog bakljade na južnoj tribini i gustog dima iznad terena, sudiaj je prinuđen da meč prekine dok se vidljivost ne poboljša.

52. minut - U drugi deo igre Vojvodina je ušla nešto otvorenije sa jasnom željom za bodovima. Prete Novosađani, ali za sada crno-beli uspešno odolevaju.

47. minut - Sjajna šansa za Partizan. Stanković je pokušao iz gužve ali golman Vojvodine siguran.

45. minut - U prvom delu meča Vojvodina nije stvorila ni jednu ozbiljniju šansu pred golom crno-belih.

39. minut - Kratak prekid zbog ukazivanja pomoći Lazoviću. Ali igra je nastavljena, velika borba na sredini terena.

FK Partizan

32. minut - GOOLL - 1:0 - ŠKULETIĆ - Posle fenomenalnog pasa Lazovića, Škuletić je izašao sam ispred Milinković - Savića i poslao loptu u mrežu.

30. minut - Živković je idealnim centaršutom uposlio Škuletića, koji sa svega pet metara pokušava glavom ali golman Vojvodine na mestu.

20. minut - Bomba Lazovića iz 16 metara, Milinkoivć fenomenalno brani, u nastavku akcije lopta ponovo dolazi do Lazovića, usledio je novi šut, a golman gostiju ponovo sigurna

19. minut - Partizan sve opasniji, Vojvodinu čuva sigurni Milinković-Savić.

15. minut - Sjajna šansa za Partizan. Škuletić je šutirao iskosa ali je golman Vojvodine i ako mu je lopta prošla kroz noge uspeo da je zakači dovoljno da ode pored gola.

FK Partizan

9. minut - Velika borba na svim delovima terena bez pravih pansi na obe strane.

4. minut - Sjajan pokušaj Drinčića iz slobodnog udarca ali siguran Milinković Savić.