JSL: Pljuštali golovi na Superligaškim terenima

23.08.2014. 19:08 09:30
Fudbal JSL
Fudbal JSL / Izvor: SD/ilustracija

Golovima Hadžibulića i Đorđevića Novi Pazar slavio u protiv Kragujevčana. U Subotici je Spartak stigao do trijumfa golom Milića na isteku pola časa igre, dok je u Jagodini domaćin posle preokreta stigao do trijumfa. Debakl Napretka u Kruševcu protiv OFK Beograda 2:4.

Na sedam mečeva Jelen Superlige igranim u subotu postignut je 21 pogodak, a najzaslužniji za takav učinak bio je napadač Rada Petar Jelić koji je na meču protiv Voždovca postigao čak pet pogodaka u pobedi "građevinara" od 6:1 na gostovanju na Vračaru.

Ekipa Novog Pazara još jednom je pokazala da na domaćem terenu jako teško gubi bodove. U okviru 3. kola, Pazarci su ugostili Radnički iz Kragujevca i posle 90. minuta igre slavili sa 2:0. Golove koji su osigurali pobedu domaćinu postigli su Hadžibulić u 51. i Đorđević u 80. minutu.

Spartak je u Subotici minimalnim rezultatom savladao lučansku Mladost pogotkom Nemanje Milića u 27. minutu.

Niški Radnički je poveo u Jagodini golom Batiohe u 41. minutu, ali su "ćurani" u nastavku sttigli do potpunog preokreta i trijumfa. Savković je u 48, minutu doneo izjednačenje domaćoj ekipi, Lepović u 66. potpuni rezultatski obrt, dok je Đurić dvanaest minuta pre kraja potvrdio pobedu Jagodinaca.

OFK Beograd je iznenadio "čarapane" u Kruševcu. Ekipa Dejana Đurđevića došla je u vođstvo već u 1. minutu preko Aleksandra Paločevića, da bi njegov imenjak Čavrić već u 8. minutu doveo "romantičare" do prednosti od 2:0. Već tad je bilo jasno da ovo nije veče Napretka i Čavrić je u 30. minutu doveo goste do nedostižnih 3:0.

Čarapani su u 43. minutu vratili nadu golom Dušana Micića u 43. minutu, ali je Milan Gajić u 49. minutu ugasio sve nade domaćina da će slaviti u ovom meču. Micić je u zaustavnom vremenu postigao i drugi gol za Napredak, ali to je bilo malo za radost Kruševljana.

U Čačku su Borac i Čukarički podelili plen, jer posle 95. minuta igre rezultat je ostao kao na početku 0:0.

Derbi meč kola igran u Novom Sadu Crvena zvezda rešila je u svoju korist pogotkom Đorđa Rakića u 16. minutu.