JSL: Zvezda krenula furiozno, a onda strepela do kraja

02.11.2014. 12:41 14:58
Rad - Crvena zvezda
Rad - Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Crveno-beli na Vračaru pobedili Rad 2:1 (2:1) u 11. kolu.

Fudbaleri Crvene zvezde revanširali su se Radu za nedavni poraz u Kupu. U 11. kolu Jelen Superlige oni su na Vračaru pobedili 2:1 (2:1). Od početka se videlo da je Zvezda rešena da se osveti „građevinarima“ i od prvog minuta je krenula furiozno.

Poveli su crveno-beli 2:0 golovima Lazovića i Pavićevića već posle 20 minuta. Srpski šampion je na početku imao inicijativu i mogao je još neku loptu da smesti iza leđa Radunovića, ali su se „građevinari“ spasili. Rad je postigao gol iz prve prave šanse. Bila je to lepa kombinacija koja je prevarila golmana Rajkovića, a egzekutor je bio Jelić. Interesantno je da su sva tri gola postignuta glavom.

U nastavku je viđena nešto mirnija igra, ali to ne znači da nije bilo šansi. Gol Jelića kao da je probudio fudbalere Rada, koji su u drugom poluvremenu mogli još koji put da savladaju Rajkovića. Prvo je Gnjatić šutirao pored gola, a onda je Raspopović pogodio stativu. Posle toga je otupela oštrica domaćina, pa su crveno-beli ostvarili osmu pobedu ove sezone.

STRELCI: 0:1 Lazović (5), 0:2 Pavićević (20), 1:2 Jelić (36).

STADION: Obilića.

GLEDALACA: 3.000.

SUDIJA: Vlado Glođović (Vrbas).

ŽUTI KARTONI: Veselinović, Đurić, Milošević (Rad), Mijailović, Bosančić (Crvena zvezda).

RAD: Radunović, Đurić (od 84. minuta Mihajlović), Jelić, Gnjatić, Raspopović, Milošević (od 81. Vujinović), Rodić, Perović, Maraš, Veselinović (od 57. Simić), Marković.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Lazić, Mijailović, Planić, Rakić, Lazović, Pečnik (od 79. Gavrić), Pavićević, Bosančić (od 86. Gogić), Katai (od 60. Ristić), Kovačević.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90. minut - Kraj utakmice.

86. minut - Poslednja izmena i u Crvenoj zvezdi. Izašao je Bosančić, a ušao Gogić.

84. minut - Poslednja izmena u Radu. Izašao je Đurić, a ušao Mihajlović.

81. minut - Izmena i u Radu. Izašao je Milošević, a ušao Vujinović.

79. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi. Izašao je Pečnik, a ušao Gavrić.

73. minut - Nešto mirniji period utakmice. "Građevinari" pokušavaju da izjednače, ali bez ozbiljnijih prilika.

62. minut - Kakva šansa za Rad. Simić je iz slobodnog udarca ubacio pred gol, a Raspopović je glavom šutirao i pogodio stativu.

60. minut - Prva izmena i u Crvenoj zvezdi. Izašao je Katai, a ušao Ristić.

57. minut - Prva izmena na utakmici i to u ekipi Rada. Izašao je Veselinović, a ušao Simić.

57. minut - Šansa za Rad, ali je Gnjatić glavom šutirao pored gola.

51. minut - Žuti karton u ekipi Rada je dobio Đurić.

48. minut - Utakmica je nastavljena.

47. minut - Navijači su napravili bakljadu, pa je, zbog velikog dima, utakmica prekinuta.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

36. minut - GOOOOL 1:2!!! Strelac je Petar Jelić. Rad postiže gol iz prve prave akcije.

33. minut - Mijailović šutira sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola.

29. minut - Žuti karton je dobio Bosančić.

20. minut - GOOOOOL 0:2!!!  Strelac Savo Pavićević. Bosančić je izveo korner, a Pavićević je bio najviši u skoku kod prve stative i skrenuo loptu u mrežu.

15. minut - Crvena zvezda ima inicijativu i mogla je da postigne još neki gol, ali su se fudbaleri Rada spasili.

5. minut - GOOOOL 0:1!!! Strelac Lazović. Bosančić je centrirao, a Lazović je glavom smestio loptu u mrežu.

3. minut - Prvo koškanje na utakmici. U jednom duelu je Mijailović laktom udario Veselinovića, a potom su izbile varnice. Uleteli su skoro svi igralči u gužvu, ali se situacija brzo smirila. Mijailović i Veselinović su dobili po žuti karton.

1. minut -Utakmica je počela.