19°C
14.05.2024.
117.1197
108.716

JSL: Spasilac Lazović, Zvezda se približila Partizanu i najavila žestoku borbu za odbranu titule!

01.03.2015. 16:57
N. R.
Najbolji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović
Najbolji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović / Izvor: MN Press

Crveno-beli slavili u Jagodinu posle velike borbe rezultatom 3:2.

Crvena zvezda je iskoristila drugi kiks Partizana u prolećnoj polusezoni i približila se crno-belima na četiri koraka u trci za titulu. Nisu crveno-beli briljirali na gostovanju u Jagodini, gde su po tradiciji uvek dobro prolazili, ali su zahvaljujući individualnom kvalitetu Darka Lazovića iščupali vredna tri boda, 3:2 (2:0).

Promešao je trener gostiju Nenad Lalatović karte u odnosu na duel u Nišu. Bolesnog Sava Pavićevića zamenio je mlađani Vukašin Jovanović, dok je Lalatović načinio tri rokade u manevru - Aleksandar Kovačević, Vukan Savićević i Nenad Gavrić ustupili su pozicije Mihailu Ristiću, Aleksandru Kataiju i Petru Orlandiću.

I “umivenog” lica Zvezda je delovala anemično i bezvoljno u uvodu utakmice. Milan Đurić je već u trećem minutu uputio lukav šut pored gola, a onda je Mile Savković u periodu od osmog do 11. minuta propustio priliku da se proslavi. Dva zicera završila su pored stative Rajkovićevog gola, pa je fudbaler Jagodine na indirektan način postao jedan od "junaka" trijumfa Beograđana.

Kazna za promašaje usledila je već u 15. minutu. Iskusni Saša Stojanović povukao je kontranapad, pronašao na desnom boku Darka Lazovića koji je odapeo strelu u desni ugao Nikole Perića, 0:1.

Preuzela je Zvezda u tim trenucima kontrolu, a kao proizvod sigurnije igre rezultirao je pogodak Aleksandra Kataija, koji je hirurški preciznim udarcem sa 16 metara zašio mrežu “ćurana” i tako prekinuo karambol u kaznenom prostoru domaćina.

I umesto da rutinski privede utakmicu kraju, Zvezda je sama sebi zagorčala život. Početkom drugog poluvremena Džošua Parker je posle faula nad Dušanom Anđelkovićem promašio penal - na teatralan način je postavio loptu, teatralno i šutirao, visoko preko gola. Kola Beograđana u tom 48. minutu krenula su nizbrdo, a tim Sima Krunića iskoristio je konfuziju u užoj odbrani gostiju i za tri minuta stigao do izjednačenja, 2:2. Prvo je Đorđe Šušnjar ostao usamljen na drugoj stativi i ispod Predraga Rajkovića plasirao loptu, da bi bivši napadač Partizana Vladimir Jovančić lepim udarcem glavom posle prekida vratio utakmicu na početak.

Strelac drugog gola za Crvenu zvezdu Aleksandar Katai
Strelac drugog gola za Crvenu zvezdu Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

Činilo se da će crveno-beli razočarati svoje navijače i u Jagodini, ali su u periodu kada nisu držali konce igre u svojim rukama, postigli treći gol. Lazović je uputio centaršut ka Luki Joviću, mladi napadač je ostao kratak u nameri da okrzne glavom loptu, što se ispostavilo idealnim po goste - lopta je završila u uglu Perićeve mreže! Lazović je postao heroj prvog prolećnog trijumfa i pokazao da je "erste" kvalitet, Zvezdin vođa i fudbaler koji je pošteno nosio crveno-beli dres u minulih pet i po godina.

Mogao je Parker da upiše prvi gol u Zvezdinom dresu i u poslednjem minutu, ali je Perić odlično reagovao i sprečio ubedljiviji poraz Jagodine. Braniocu titule, najvažnije je, ipak, da je osvojio tri boda, koja mu daju nadu da će prvi proći kroz cilj krajem maja. Zvezda je na minus četiri, očekuje nas, rekli bismo,  zanimljivo fudbalsko proleće...

JAGODINA - CRVENA ZVEZDA 2:3 (0:2)

STADION: Gradski u Jagodini.

GLEDALACA: 7.000.

SUDIJA: Aleksandar Vasić.

STRELCI: Šušnjar 61, Jovačić 65 za Jagodinu- Lazović 15, 79, Katai 25 za Crvenu zvezdu.

JAGODINA: Perić, Filipović, Gašić, Mihajlović, Đurić, Savković, Mitošević, Lepović (od 88. Antić), Martinović, Jovančić (od 70. Milinković), Šušnjar (od 84. Arsenijević). TRENER: Simo Krunić.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković, Lazić, Jovanović, Anđelković, Ristić ( od 73. Bosančić), Stojanović (od 90. Savićević), Katai, Lazović, Parker, Orlandić (od 57. Jović). TRENER: Nenad Lalatović.