JSL: Ubedljivi OFK Beograd i Rad, bez golova u Subotici

04.10.2014. 17:09 22:38
Jelen Superliga
Jelen Superliga / Izvor: SD/ilustracija

Uvodne mečeve osmog kola obeležile su niškog Radničkog i Jagodine kod kuće. Najubedljiviji trijumf slavili su "romantičari" na Omladinskom stadionu protiv Donjeg Srema (4:0). Ubedljiv je bio i Rad na gostovanju u Kragujevcu, dok pobednika nije bilo samo u Subotici.

U prvim mečevima osmog kola Jelen Superlige postignuto je deset golova na pet susreta.

Najubedljiviju pobedu slavio je OFK Beograd koji je rezultatom 4:0 (2:0) savladao Donji Srem. Domaći tim je na Omladinskom stadionu do četvrte pobede u poslednjih pet mečeva u šampionatu stigao golovima Dražića u 18. i 48. minutu, odnosno, Jovanovića u 38. i Paločevića u 49. minutu susreta.

Pobede domaćina viđene su i u Jagodini i Nišu. Radnički je slavio pobedu od 2:1 protiv Čukaričkog pogotcima Pavlovića i Đilasa, dok je jedini strelac za goste bio Mandić u nadoknadnom vremenu. Jagodinu su do pobede nad Borcem (2:0) vodili Šušnjar u 7. i Đurić u 54. minutu susreta na stadionu pod Đurđevim brdom.

Jedinu pobedu gostiju izvojevao je Rad koji je sa ubedljivih 3:0 protiv Radničkog 1923 odneo sva tri boda iz Kragujevca. Golove za "građevinare" postigli su Simić u 26, Rodić 72. i Jelić u 88. minutu. Jedini meč bez golova u popodnevnom delu programa u Subotici su odigrali Spartak i Napredak, pa su Kruševljani i dalje jedini tim bez pobede u ligi, dok je domaći tim propustio priliku da sačuva mesto u samom vrhu.

U pretposlednjem meču subotnjeg programa, Crvena zvezda i Voždovac su na "Marakani" igrali bez pobednika - 2:2.