JSL: Crno-beli u nadoknadi do tri boda

10.08.2014. 16:57 19:26
Detalj sa meča Voždovac - Partizan u okviru prvog kola JSL u sezoni 2014/15.
Detalj sa meča Voždovac - Partizan u okviru prvog kola JSL u sezoni 2014/15. / Izvor: MN Press

Golom Tripkovića 15 minuta pre kraja Voždovac je poveo, ali je samo četiri minuta kasnije autogolom rezultat poravnao Stošić. U nadoknadi vremena crno-beli stižu do potpunog preokreta golovima Volkova i Fofane.

Fudbaleri Partizana savladali su u gostima Voždovac rezultatom 3:1 (0:0) u prvom kolu Jelen Superlige u sezoni 2014/15.

U meču na stadionu Obilića na Vračaru, crno-beli nisu briljirali, petnaest minuta pre kraja meča bili su na ivici poraza, ali su u samoj završnici uspeli da preokrenu rezultat i stignu do trijumfa i vrednih bodova u uvodnom kolu novog šampionata Srbije.

Partizan je pružio slabu napadačku partiju tokom većeg dela meča. Marko Nikolić izostavio je kapitena Sašu Ilića iz startne postave, a koliko se njegovo neprisustvo oseća u igri crno-belih najbolje je bilo primetno nakon nejgovog ulaska u igru u 70. minutu.

Iako je samo četiri minuta nakon te situacije domaćin stigao do vođstva sjajnim pogotkom Tripkovića sa ivice kaznenog prostora, Partizan je postao značajno opasniji po gol Voždovca, čiji je trener Zoran Milinković postavio odličnu defanzivnu taktiku kojom je sjajno parirao favorizovanom gostu. U 78. minutu stiglo je izjednačenje, a strelac je, posle nespretne reakcije, bio defanzivac domaćih Stošić koji je loptu ubacio u svoju mrežu.

U finišu susreta pad koncentracije u redovima domaćih. Najpre je Tripković isključen zbog drugog žutog kartona, da bi u samom finišu Partizan stigao do vođstva prelepim pogotkom Volkova u 92. minutu. Pokušali su domaći da uzvrate, ali su iskusni fudbaleri kluba iz Humske u samom finišu još jednom pogodili preko Fofane za, na kraju, rezultatski ubedljivih 3:1 i prve bodove u novom šampionatu.

JSL, 1. kolo: VOŽDOVAC - PARTIZAN 1:3 (0:0)

Stadion
Obilića na Vračaru.

Sudija: Nenad Đokić (Užice)

Strelci: Tripković 74. - Stošić 78ag, Volkov 90+2, Fofana 90+5.

VOŽDOVAC: Supić, Obradović, Stojković, Stošić, Stanimirović, Petrović, Sinđić, Pantelić, Tripković, Kitanovski, Damnjanović. Trener: Zoran Milinković.

PARTIZAN: Lukač, Volkov, Stanković, Ilić, Vulićević, Ninković, Drinčić, Gulan, Grbić, Lazović, Škuletić. Trener: Marko Nikolić.

Meč Voždovac - Partizan mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu Srbija Danas.

TOK MEČA:

90+5. minut - GOOOOOL!!! 1:3! Kontranapad Partizana, Saša Ilić šalje loptu u sredinu kaznenog prostora, Lazović odlaže za Fofanu a ovaj pogađa mrežu za velikih 3:1.

90+2. minut - GOOOOOL!!! 1:2! Gol za Partizan! Volkov sjajno hvata centaršut Vulićevića sa desne strane i pogađa mrežu Supića za veliku radost crno-belih!

90. minut - Tripković zbog povlačenja dobija drugi žuti karton, pošto je prethodno dobio prvi zbog skidanja dresa nakon vodećeg gola.

89. minut - Sporna situacija u šesnaestercu Voždovca. Fofana je gađao glavom, lopta pogađa Stošića u ruku, a Đokić pokazuje da se igra nastavi.

85. minut - Kakva prilika za Volkova! U gužvi pred golom Voždovca našao se sam na pet metara od gola, ali još jednom prebacuje gol iz situacije iz koje je bilo teže promašiti nego pogoditi.

84. minut - Menja i Milinković. Sekulić u igri umesto Kitanovskog.

82. minut - Treća Nikolićeva izmena. Fofana ulazi u igru umesto Ninkovića.

81. minut - Dobar pokušaj Ninkovića sa 25 metara, ali naprecizan.

78. minut - GOOOOOL!!! 1:1! Partizan vrlo brzo stiže do izjednačenja. Centaršut sa leve strane ka Škuletiću, ali ispred njega interveniše Stošić, lopta ga pogađa i odbija se u gol Supića za poravnanje rezultata.

74. minut - GOOOOOL!!! 1:0! Nepotreban faul Luke pored aut linije, na 40-ak metara od gola, usledio je centaršut, lopta je izbačena na ivicu kaznenog prostora gde je prihvata Tripković i sjajnim udarcem pogađa donji desni ugao Lukačevog gola za šok viceprvaka.

71. minut - Drinčić i Škuletić odlično kombinuju pred šesnaestercem domaćina, Drinčić ulazi u sjajnu priliku, ali umesto da šutira iz izgledne prilike pokušava da uposli Lazovića na drugoj strani, ali Stojković izbija loptu, mada pomalo nespretno jer je umalo savladao Supića kojeg lopta pogađa u nogu i odlazi u korner.

70. minut - Trener crno-belih Nikolić meč na Vračaru počeo je bez Saše Ilića. Ipak, posle 70 minuta igre odlučio je da uvede svog najiskusnijeg fudbalera umesto Gulana.

66. minut - Još jedan kontranapad Voždovca sprečava Gulan prekršajem na sredini terena, pa je on novi opomenuti fudbaler.

61. minut - Dobar pokušaj Tripkovića sa ivice šesnaesterca, ali njegov dobar udarac "blokira" njegov saigrač Damnjanović kojeg lopta pogađa, pa Lukač nije imao potrebe da interveniše.

59. minut - Luka menja Grbića.

57. minut - Dobra polukontra domaćih, brzo je išla distribucija lopte, ali je Kitanovski slabo centrirao ka Damnjanoviću, pa je potencijalno dobra prilika otišla u nepovrat.

53. minut - U nastavku odlični Grbić faulom sprečava kontranapad, pa je nastavio seriju žutih kartona.

51. minut - Potencijalno dobra prilika za vicešampiona države. Centaršut Drinčića prolazi kroz peterac domaćih, gde niko ne uspeva da natrči na nju, pa ona odlazi u aut. Supić je smatrao da je tom prilikom fauliran, pa je zbog oštrog prigovora i on kažnjen žutim kartonom.

50. minut - Grbić još jednom beži Obradoviću, ovaj ga ruši i zasluženo biva upisan u Đokićevu beležnicu.

48. minut - Grbić je odlično prošao po desnom krilu, oslobodivši se Obradovića, ušao u kazneni prostor Voždovčana, poslao odličnu povratnu na nekih 7-8 metara od gola, ali Škuletić pod pritiskom čuvara promašuje loptu, pa odlična šansa odlazi u nepovrat.

Partizan je u nastavak meča krenuo mnogo odlučnije. Lopta je gotovo neprestano u posedu igrača crno-belih.

45+1. minut - KRAJ PRVOG DELA! Prilično razočaravajuća partija oba rivala. Opredeljenost domaćina na kontranapade nije im donela željene prilike, dok se crno-beli nisu najbolje snašli u napadačkim akcijama. Čini se da je 0:0 realan ishod, prema svemu prikazanom.

39. minut - Konačno dobra prilika za favorizovanog gosta. Lazović je jedva sustigao jednu loptu da ne izađe u gol-aut, prebacio na potpuno drugu stranu, tu je Ninković na ivici peterca napravio nekoliko "lažnjaka" kako bi se oslobodio čuvara, uspeo je u tome, uputio loptu u sredinu gde je pronašao Škuletića na pet metara od gola, ali on ne šutira dovoljno snažno, pa Supić uspeva da ukroti taj šut.

Period slabe igre sa obe strane. Partizan napada, ali nema prave prilike pred golom Supića.

30. minut - Idealna prilika za Voždovac! Posle solidnog centaršuta sa desne strane Drinčić i Vulićević se očajno snalaze u petercu, praktično poklanjaju loptu Panteliću koji glavom sa četiri metra prebacuje prečku.

24. minut - Temperetura vazduha na Vračaru je oko 30 stepeni. To je bio dovoljan razlog da užički sudija Đokić prekine meč kako bi se igrači osvežili.

"Zmajevi" se polako oslobađaju pritiska crno-belih, pa su uspevali da težište igre u nekoliko navrata prenesu na visinu kaznenog prostora Partizana. Ipak, nema ozbiljnih prilika pred golom Lukača. Takvo stanje na terenu viđeno je do 20. minuta kada crno-beli, odnosno, u ovom susretu sivo-crni, ponovo preuzimaju inicijativu.

10. minut - Sjajna prilika za Volkova, pošto ga je izvanrednim dubinskim centaršutem pronašao Drinčić, ali ofanzivni bek crno-belih sa sedam metara, neometan, šalje loptu preko gola!

6. minut - Slobodan udarac sa desne strane, ali Škuletić upotrebljiv centaršut ne hvata najbolje glavom, pa lopta odlazi nekoliko metara pored gola.

4. minut - Supić je pokušao degažmanom da loptu ubaci u igru, ali ga je Danko Lazović iskusno sačekao metar-dva izvan šesnaesterca, lopta ga je pogodila, ali se odbila neki metar pored gola.

Poruka navijača Partizana uoči meča prvog kola JSL u sezoni 2014/15. protiv Voždovca / Izvor: MN Press