JSL: Orlandić dva puta u metu, golčina Stojanovića za Lazovićev oproštaj (VIDEO+FOTO)

24.05.2015. 18:59
Slavlje fudbalera Zvezde
Slavlje fudbalera Zvezde / Izvor: MN Press

Crveno-beli na zatvaranju sezone u kojoj nisu odbranili trofej pobedili Mladost iz Lučana.

Fudbaleri Crvene zvezde završili su sezonu bez trofeja. Nisu uspeli da odbrane trofej u Jelen Superligi, ali ako im je za utehu pobedili su na zatvaranju. Protiv Mladosti iz Lučana bilo je 3:1 (2:1), a dvostruki strelac je bio Petar Orlandić. U strelce se upisao i Saša Stojanović, efektnim golom na kraju. Ovaj meč će ostati zapamćen i kao poslednji za Darka Lazovića, u crveno-belom dresu. Zvezdin vezni igrač je imao nekoliko prilika, ali se na oproštaju ipak nije upisao u strelce. Treba spomenuti i zanimljivu situaciju, da je odlazeći trener Nenad Lalatović imao samo četvoricu na klupi

Fudbaler Mladosti Predrag Živadinović
Fudbaler Mladosti Predrag Živadinović / Izvor: MN Press

Na stadionu "Rajko Mitić" po kišovitom vremenu prvi su pripretili gosti iz Lučana. Sa desne strane, šutirao je Predrag Živadinović, a golman Zvezde Damir Kahriman je imao sreće pošto je lopta pogodila stativu. Međutim, samo dva minuta kasnije, Zvezda je povela, a strelac je bio Petar Orlandić. Posle centaršuta sa leve strane Saše Cvetkovića, napadač Zvezde je sa pet metara glavom poslao loptu u mrežu. Igrao se 25. minut.

Napadač Crvene zvezde Petar Orlandić
Napadač Crvene zvezde Petar Orlandić / Izvor: MN Press

U 34. minutu, usledila je kontra Mladosti. Posle prodora sa desne strane Lazara Jovanovića, Patrik Eze Frajdej je bio "kratak", ali je Jevgenij Pavlov bio na pravom mestu, za 1:1. Ipak, na kraju poluvremena je bilo i 2:1, pošto je Orlandić realizovao dodavanje Lazovića sa desne strane. Sa desetak metara ponovo je savladao Krznarića. Igrao se četvrti minut sudijske nadoknade.

U 60. minutu, Jovanović je krenuo ka golu Kahrimana, ali je golman Zvezde ipak bio brži. Na drugoj strani, pet minuta kasnije, Lazović je pokušao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla tik pored stative. Mogla je Zvezdina "osmica" u 69. minutu da se upiše u strelce, ali je sa pet metara pogodio Krznarića. Nekoliko minuta kasnije, stativu je pogodio Dušan Anđelković, dok je na drugoj strani ponovo loš u završnici bio Jovanović. Kahriman je opet bio uspešniji.

Navijači Crvene zvezde

U trećem minutu sudijske nadoknade, Saša Stojanović je prelepim golom savladao Krznarića i postavio konačnih 3:1

OVDE možete da pročitate šta su Delije poručile Upravi, a OVDE šta je Zvezda poklonila Lazoviću koji će karijeru nastaviti u Đenovi. Inače, meč su sa zapadne tribine i pratili mališani iz 13 omladinskih škola sa kojima crveno-beli imaju ugovore o saradnji.