JSL: Zvezda se igrala sa živcima navijača, a onda ostvarila ubedljivu pobedu

16.05.2015. 18:55
Petar Orlandić
Petar Orlandić / Izvor: MN Press

Crveno-beli u pretposlednjem kolu na Vračaru savladali OFK Beograd.

Posle dva poraza fudbaleri Crvene zvezde su konačno ostvarili pobedu. U 29, pretposlednjem, kolu Jelen Superlige oni su na Vračaru savladali OFK Beograd 4:2 (1:0). Ovom pobedom su crveno-beli obezbedili drugo mesto na tabeli.

Meč je odigran na stadionu Obilića, jer teren na Karaburmi nije ispunjavao sve bezbednosne kriterijume. Prvi su zapretili „romantičari“ u 11. minutu. Zarubica je šutirao sa ivice šesnaesterca, Kahriman je bio siguran na golu, a lopta je došla do Gajića koji je bio neprecizan. Golman crveno-belih se istakao i u 25. minutu kada je sprečio gol domaćina.

Posle dve neiskorišćene šanse usledila je kazna. Mihailo Ristić je u 34. minutu odličnom loptom uposlio Darka Lazovića, ovaj je prevario golmana Čupića i poslao loptu u mrežu. Od tada su crveno-beli kontrolisali igru, a samo dva minuta kasnije i Gavrić je bio u šansi.

Prednost je duplirana već u 51. minutu. Gavrić je počeo akciju, dodao do Lazovića, a ovaj je uposlio Orlandića koji je glavom poslao loptu u mrežu. Onda je usledio neverovatan pad. Za samo tri minuta je OFK Beograd postigao dva gola i izjednačio rezultat. Prvo je u 55. minutu Duronić uposlio Zarubicu, a ovaj je savladao Kahrimana. Već u 58. minutu je bilo 2:2. Opet je Duronić uposlio Zarubicu, ovaj je šutirao, a Kahriman je kratko odbio loptu koja je došla do Čučkića, kome nije bilo teško da je smesti u mrežu.

To kao da je trglo goste koji su ponovo vodili od 65. minuta. Anđelković je sa leve strane ubacio u srce šesnaesterca, tamo je bio Lazović koji je iz prve šutirao i pogodio mrežu. Konačan rezultat je postavio Vukan Savićević u 88. minutu. Ponovo je najzaslužniji bio Darko Lazović, koji je uposlio mladog fudbalera, a ovaj nije časio ni časa i postavio konačnih 4:2.

STRELCI: 0:1 Lazović (35), 0:2 Orlandić (51), 1:2 Zarubica (55), 2:2 Čučkić (58), 2:3 Lazović (65), 2:4 Savićević (88).

STADION: Obilića.

GLEDALACA: 3.000.

SUDIJA: Dejan Anđelković.

ŽUTI KARTONI: Savić, Zarubica, Liščević (OFK Beograd).

OFK BEOGRAD: Čupić, Antonov (od 46. Zlatković), Matović, Savić, Liščević, Gajić (od 46. Čučkić), Micevski, Janković, Zarubica, Andrić, Duronić.

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Petković (od 59. Cvetković), Lazić, Pavićević, Anđelković, Grujić (od 48. Savićević), Ristić, Stojanović, Lazović, Gavrić (od 72. Avramovski), Orlandić.