KLS: Metalac blizu besplatne karte za Jadran, Valjevci ubedljivi protiv Mege

25.05.2015. 20:13
Metalac - Mega Lex
Metalac - Mega Lex / Izvor: Foto: abaliga.com/Metalac Farmakom/Foto studio Art

Košarkaši Metalca savladali su u 10. kolu Košarkaške lige Srbije ekipu Mega Leksa rezultatom 89:70.

U meču koji je bio bitan zbog podele pozicija koja vode u ABA ligu, Metalac je ubedljivo savladao Mega Leks rezultatom 89:70. Ovom pobedom Valjevci su se približili trećoj poziciji na tabeli nacionalnog prvenstva koja besplatno vodi u ABA ligu, dok će četvrtoplasirani morati da plati kotizaciju.

Momci u roze dresovima već nekoliko rundi KLS-a igraju neizvesne završnice, ali ovog puta nisu pružili očekivani otpor timu Vladimira Đokića. Od samog starta utakmice Mega Leks je bio u rezultatskom zaostatku i nije uspeo meč da uvede u neizvesnu završnicu.

Metalac je bolje ušao u utakmicu, otišao na devet poena prednosti, međutim sastav Mega Leksa je došao do izjednačenja, pa je prva četvrtina završena bez pobednika 23:23.

U drugoj četvrtini obe ekipe zabeležile su osam izgubljenih lopti, po četiri na obe strane, ali Mega je bila ta koja je većinu druge deonice hvatala rezultatski priključak. Metalac je na veliki odmor otišao sa plus šest, 45:39.

Posle pauze tim Dejana Milojevića nije uspevao da se približi Valjevcima, iako su imali priliku da zaprete posle tehničke greške dosuđene Majstoroviću. Momci u crveno-belim dresovima održavali su razliku, pa su rutinski dobili i treću četvrtinu 19:14.

Poslednjih deset minuta nije donelo značajne rezultatske promene, pa je tako Metalac samo potvrdio ubedljivi trijumf nad perspektivnom ekipom Mege.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Dušan Kutlešić sa 15 poena, Nikola Jevtović i Đorđe Majstorović sa 14 i Mladen Jeremić koji je zabeležio 13 poena.

U timu Mega Leksa istakli su se Nikola Jokić sa14 poena i 13 skokova i Kori Vebster sa 16 poena.