KLS: Oslabljeni Partizan se namučio, četiri isključenja posle tuče u Železniku (VIDEO)

04.05.2014. 20:04
Košarkaš Partizana Davis Bertans
Košarkaš Partizana Davis Bertans / Izvor: Tanjug
Crno-beli preokrenuli u drugom poluvremenu posle minus 10. Isključeni Smiljanić i Mitrović (FMP), Lovernj i Vujošević (Partizan).

Posle bolnih poraza od Cedevite i Crvene zvezde Telekom, košarkaši Partizana NIS konačno su podigli gard i slavili na gostovanju FMP-u rezultatom 70:63 (16:18, 15:23, 25:8, 14:14). Crno-beli su igrali bez Aleksandra Pavlovića, Bogdana Bogdanovića i Dejana Muslija, imali 10 poena minusa na poluvremenu, ali su se probudili u nastavku i stigli do petog trijumfa u šampionatu.

Utakmicu u Železniku obeležio je desetominutni prekid u poslednjoj četvrtini, na pet i po minuta do kraja. Isključujuće lične greške dobili su Ivan Smiljanić iz FMP-a i Žofre Lovernj iz Partizana zbog koškanja i udaranja, a zbog verbalnog sukoba tokom pauze, u svlačinicu su morali da odu i službeni predstavnik domaćina Vladan Mitrović i trener Partizana NIS Duško Vujošević.

Kako je sve počelo? Žofri Lovernj bio je prenervozan i uneo se u lice Smiljaniću posle „dijaloga“ na aut liniji. Zanimljivo je da sudije nisu isključile Slobodana Dunđerskog koji je zatim fizički nasrnuo na kapitena gostiju, već Smiljanića.

Posle guranja i udaraca među igračima, došlo je do žestoke rasprave i između Duška Vujoševića i predstavnika FMP-a Mitrovića. Epilog nemilih scena su četiri isključenja.

Najefikasniji u Partizanu bio je Davis Bertans sa 26 poena, odlični su bili i Nikola Milutinov sa 17 poena i sedam skokova, kao i Boris Dalo sa 10 poena, šest skokova, četiri asistencije i tri osvojene lopte.

Marko Gudurić je u FMP-u sakupio 11 poena, šest skokova i četiri asistencije, a Dunđerski je zabeležio osam poena, sedam skokokva i šest asistencija.

KLS, 6. kolo

FMP – Partizan 63:70

Mega Vizura – Radnički 91:86

Crvena zvezda – Crnokosa 109:68

Borac – Metalac 79:61

Tabela: Crvena zvezda 6-0, Partizan 5-1, Mega Vizura 4-2, Radnički 3-3, Metalac 2-4, FMP 2-4, Borac 1-5, Crnokosa 1-5.