KLS: Zvezdina "stotka" u košu Konstantina!

27.05.2015. 20:49 21:49
Maik Cirbes zakucava u meču protiv Konstantina
Maik Cirbes zakucava u meču protiv Konstantina / Izvor: MN Press

Crveno-beli nanizali 11. uzastopni trijumf u šampionatu ubedljivom igrom protiv Nišlija.

Košarkaši Crvene zvezde nastavili su pobednički niz u košarkaškoj Superligi Srbije, pošto su u 11. kolu ubedljivo savladali niški Konstantin rezultatom (33:20, 28:8, 24:13, 19:27).

Crveno-beli produžili su seriju nepobedivosti na startu domaćeg šampionata na 11 utakmica, zabeleživši još jedan ubedljiv trijumf nad Nišlijama koje su nadigrali i u meču igranom početkom meseca u "Čairu" (87:60).

Meč je počeo vođstvom gostiju od 10:4, ali je potom usledila nezadrživa serija crveno-belih od 18-2, da bi do kraja prvog perioda Zvezda već imala 13 poena "viška" (33:20), zahvaljujući veoma raspoloženom Bobanu Marjanoviću (19 poena, 16 skokova, indeks 39) koji je već u prvoj četvrtini zabeležio dvocifren boj poena, da bi u furioznoj igri domaćina završio poluvreme sa "dabl-dabl" učinkom (više o tome pročitajte OVDE). Malo šta pulenima Dejana Radonjića nije polazilo za rukom u prvoj polovini utakmice u kojoj su ubacili čak 61 poen, pa su već na polovini igre imali čak 33 poena prednosti.

Boban Marjanović u meču KLS protiv Konstantina
Boban Marjanović u meču KLS protiv Konstantina / Izvor: MN Press

Lider na tabeli nije posustao ni u nastavku, koji je počeo serijom 9-0, pa ni Nemanja Gudžić (koji je bio nešto raspoloženiji od ostalih košarkaša gostiju sa 13 poena) nije uspeo da spreči da razlika u korist crveno-belih sredinom trećeg perioda ode na ogromnih "plus 45" (77:32). Preostali period igre bio je samo formalnost, pa je Radonjić iskoristio priliku da razigra i mlađe snage, sjajnog Marka Tejića (13 poena, devet skokova, po četiri asistencije i blokade, indeks 31 za 22 minuta) i Nikolu Rebića (osam poena za 15 minuta), dok je zapaženu minutažu od desetak minuta dobio i Zvezdin vunderkind Aleksandar Aranitović. To su donekle iskoristili izabranici Marka Cvetkovića i u završnici meča maksimalnih 49 poena prednosti iz 32. minuta, serijom 15-0 u završnici sveli na "minus 36" na kraju meča (104:68).

Aleksandar Aranitović menja Jaku Blažiča u meču 11. kola KLS protiv Konstantina
Aleksandar Aranitović menja Jaku Blažiča u meču 11. kola KLS protiv Konstantina / Izvor: MN Press

Zvezda je na taj način zabeležila i 11. trijumf u sezoni pred gostovanje FMP-u u petak, dok je Konstantin upisao i osmi poraz u Superligi. Nišlijama u narednom kolu u goste dolazi Mega Leks.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams (5as, 3iz), Rebić 8 (2as), Dangubić 10 (4sk, 2as), Aranitović 1, Mitrović 6 (2sk, 5as), Lazić 6 (3sk), Blažič 11, Kalinić 4, Marjanović 19 (16sk, 3as, iz igre 9/12, ind. 39), Tejić 13, (9sk, 4as, 4bl, iz igre 5/5, ind. 31), Dženkins 10 (2uk, 3as), Cirbes 16 (iz igre 7/9). Trener: Dejan Radonjić.

KONSTANTIN: Veličković 9 (6as, 4iz), Despotović, Đorđević 6 (3sk), Barać 5, Vitković 6, Stojačić 4, Ostojić 8 (9sk, za dva 3/14), Tasić, Savić 9 (3sk), Mladenović 5, Vučićević 3 (3sk, 4as, 3iz), Gudžić 13 (4sk, 4as, 3uk, za tri 3/8). Trener: Marko Cvetković.