01.12.2014. 09:22
M. Pašić
Junak i tragičar
Junak i tragičar / Izvor: SD/ilustracija

Golman Lučanaca odbranio penal u Nišu, a štoper crno-belih pogodio sopstvenu mrežu i tako ostavio svoj tim bez dva boda.

Pretposlednje 14. kolo Jelen Superlige nije donelo mnogo iznenađenja. Možda remi Partizana u Novom Pazaru nije baš očekivan, ali crno-beli  već četvrti put za redom sa stadiona pored Jošanice ne donose pun plen. Tako je bilo i u nedelju, mada je jesenji prvak poveo već u 3. minutu golom Danka Lazovića. Izgledalo je tad da će gosti slaviti, ali slavlje im je pokvario njihov igrač. Crvena zvezda uje najzad prekinula golgeterski post, a OFK Beograda šampioni su dali "čak" dva gola. U strelce se upisao i Đorđe Despotović i tako zabeležio svoj prvi gol u zvaničnim mečevima od dolaska na Marakanu.

Mladost iz Lučana je uzela bod u Nišu, mada je domaćin imao vođstvo i pobedu u džepu. Ali, Nišlije nisu iskoristile penal, jer je golman Mladosti Nemanja Krznarić odbranio šut sa bele tačke. Čukarički je slavio na "Karađorđu", mada je gol Matića najverovatnije bio neregularan.

JUNAK KOLA - NEMANJA KRZNARIĆ (MLADOST LUČANI)

Golman Lučanaca po oceni izveštača zaslužio je čistu "osmicu". Iako je primio dva gola u Nišu, odbranio je šut napadača nišlija sa penala u 78. minutu. Marjanović je izveo najstrožu kaznu, a Krznarić se bacio u pravu stranu i tako svopm timu obezbedio bod na gostovanju. I Đorđe Despotović je zaslužio pažnju, jer je njegov gol doneo bodove Zvezdi i opstanak u trci sa Partizanom.

TRAGIČAR KOLA - BRANKO ILIĆ (PARTIZAN)

Štoper crno-belih Branko Ilić se u 78. minutu nije najbolje xsbnašao u svom šesnaestercu i umesto da izbije loptu ispred napadača Pazaraca Matoša, poslao je loptu u mrežu svig golmana Lukača. Bio je to presudni momenat utakmice, jer crno-beli nisu do kraja meča uspeli da zatresu mrežu.

Rezultati 14. kola:  Radnički  (N) - Mladost (L)  2:2, Crvena zvezda - OFK Beograd 2:1, Jagodina - Radnički 1923 2:1, Vojvodina - Čukarički 1:2, Spartak - Rad 0:0, Napredak - Donji Srem 3:1, Borac - Voždovac 0:0, Novi Pazar - Partizan 1:1.

Parovi 15. kola:  Voždovac - Radnički (N), Partizan - Borac, Rad - Napredak, Čukarički - Spartak, OFK Beograd - Jagodina, Donji Srem- Novi Pazar, Radnički 1923 - Vojvodina, Mlčadost (L) - Crvena zvezda.