8°C
19.04.2024.
117.1474
110.1009

KUP SRBIJE: Broj 13 nije baksuz za Partizan, Jovanović i Vlahović doneli trofej Kupa (VIDEO+FOTO)

11.05.2016. 18:28
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Meč obeležili i incidenti na tribinama. Crno-beli ušli u istoriju kao jedini tim koji je do trofeja došao bez primljenog gola.

Fudbaleri Partizana su osvojili Kup Srbije. Crno-beli su u finalu u Gornjem Milanovcu pobedili Javor Matis (2:0), a vodeći gol dao je Marko Jovanović (pogledajte OVDE), za 13. trofej u nacionalnom kupu. Pobedu je potvrdio mladi Dušan Vlahović koji je ušao umesto Valerija Božinova. Crno-beli su tako do pehara koji je spasio sezonu došli bez primljenog gola, a dobili su i nagradu od deset miliona dinara. Takođe, što je veoma važno, obezbeđen je plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Na drugoj strani, Ivanjičani nisu osvojili prvi trofej u klupskoj istoriji, dugoj 104 godine. A prilika ispred gola Bojana Šaranova je bilo. Nekoliko izglednih prilika propustio je Ivan Josović, a najbolju kada je na početku drugog poluvremena bio sam ispred Šaranova. Pogodio je stativu.

PARTIZAN proslavio POLA VEKA od finala KEŠ protiv Reala (FOTO)

Osim gola, meč na stadionu Metalca obeležili su i incidenti, pošto su navijači Partizana pogodili u glavu pomoćnog sudiju. Takođe, tada je meč prekidan zbog bakljade Grobara, ali je ubrzo i nastavljen. Ključan čovek u pregovorima sa navijačima je bio kapiten Saša Ilić.

U nastavku teksta pročitajte šta se dešavalo iz minuta u minut.

Počinje borba za trofej Kupa Srbije. U finalu koje je ove godine organizovano u Gornjem Milanovcu sastaju se Partizan i Javor Matis. Crno-beli će pokušati da osvoje 13. trofej u nacionalnom kupu, dok Ivanjičani u 104 godine dugoj istoriji još nemaju nijedan trofej. Samim tim, ovo je istorijska prilika.

Starteri za Partizan, formalnog domaćina su: Šaranov, Vulićević, Jovanović, Gogoua, Bogosavac, Everton, Brašanac, Ilić, Golubović, Mihajlović, Božinov.

Za Javor će igrati: Đogatović, Josović, Docić, Ađuru, Dražić, Stojaković, Crnomarković, Miletić, Đokić, Milović, Gajić.

CRVENI KARTONI:

PARTIZAN: Šaranov, Vulićević, Jovanović, Gogua, Bogosavac, Everton, Brašanac, Golubović (od 90+5. Stevanović), Ilić, Mihajlović, Božinov (od 72. Vlahović).

JAVOR MATIS: Đogatović, Gajić (od 78. Vujović), Milović, Crnomarković, Miletić, Ađuru (od 65. Eliomar), Docić, Đokić, Stojaković, Josović, Dražić.

KRAJ UTAKMICE.

90+7. minut - Stevanović asistent, a Vlahović egzekutor, za trofej. Partizan vodi sa 2:0.

90+3. minut - Vlahović u poslednjem trenutku posrće.

Igraće se još devet minuta, sve zbog prekida zbog incidenata navijača.

88. minut - Dražiću beži lopta, Bogosavac bez mnogo oklevanja izbacuje loptu iz kaznenog prostora.

80. minut - Posle kornera Josović se baca, ali lopta prolazi pored gola. Više je okrznuo, nego što je šutirao glavom.

74. minut - Vlahović ispred gola, dodiruje loptu, a ona dolazi do Brašanca koji pogađa stativu. Sreća za Javor.

72. minut - Izlazi Božinov. Ulazi mladi napadač Vlahović.

70. minut - Vulićević centrira, Đogatović nesiguran, ali lopta ipak ne dolazi do Božinova. Nema promene rezultata.

65. minut - Prva izmena na utakmici. Promena u timu Javora. Umesto Ađurua Eliomar.

57. minut - Ekipe su ponovo na terenu. Utakmica se nastavlja.

55. minut - Prekid. Sudija Milorad Mažić šalje igrače u svlačionicu. Ilić ponovo moli igrače da prestanu sa bakljadom i ubacivanjem pirotehnike u teren.

49. minut - Kraći prekid. Jedan od pomoćnih sudija pogođen je tvrdim predmetom u glavu. Ukazuje mu se pomoć. Kapiten Partizana Saša Ilić razgovara sa Grobarima i moli ih da ne ubacuju više predmete. Utakmica se nastavlja.

47. minut - Kakva prilika za Javor. Josović stiže do lopte pre Šaranova, prebacuje ga, ali lopta pogađa stativu. Ostaje 1:0 za crno-bele.

POČINJE DRUGO POLUVREME

KRAJ POLUVREMENA

35. minut - GOOOOOOL - Partizan vodi 1:0, strelac je Marko Jovanović, koji je posle kornera Mihajlovića na drugoj stativi najviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu.

30. minut - Ponovo je u šansi bio Mihajlović koji je posle prodora po desnoj strani dobro šutirao, ali je golman Javora odlično intervenisao.

27. minut - Velika prilika za Javor Matis posle kornera, ali je Jorsović sa samo nekoliko metara glavom šutirao pored gola.

8. minut - Prva šansa za Partizan. Posle centaršuta sa desne strane Mihajlović je glavom šutirao preko gola.

Utakmica počinje.

UŽIVAJTE U FUDBALU: Za samo jedan dinar gledajte sve utakmice na televiziji Arena Sport