KUP SRBIJE: Partizanovi klinci overili mesto u finalu (VIDEO)

I. Lakić
Ivan Šaponjić, fudbaler Partizana
Ivan Šaponjić, fudbaler Partizana / Izvor: MN Press

Posle pobede u Beogradu, crno-beli slavili i u Jagodini.

Partizan je drugi finalista Kupa Srbije i 20. maja će se za trofej boriti sa Čukaričkim koji je ranije bio bolji od Voždovca (više o tome pročitajte OVDE). Posle ubedljive pobede u Beogradu (3:0), crno-beli su slavili i u Jagodini 2:0 i sa ukupnih 5:0 slavili u dvomeču sa “ćuranima”. Izabranici Zorana Milinkovića poveli su već u 3. minutu golom mladog Ivana Šaponjića, a tačku na rezultat stavio je Živković pogotkom u 27. minutu.

Tek što je utakmica počela, došlo je do promene rezultata. Igrao se 3. minut kada je Drinčić izveo slobodan udarac, Balažic je zakačio loptu glavom i prosledio je do Šaponjića koji je preciznim udarcem smestio u mrežu. Rani pogodak nije pokolebao domaćina, koji je odlučno krenuo ka golu Živkovića i ozbiljnije zapretio već u 6. minutu. Tada je Martinović šutirao sa šesnaestak metara Živković je odbio loptu do Đurića koji je sa sedam, osam metara pokušao glavom ali je golman crno-belih ponovo bio na mestu. Desetak minuta kasnije Balažic je okušao svoj šut sa dvadesetak metara ali je Perić bio na visini zadatka.

Pogodak u 3. minutu je prvi koji je Ivan Šaponjić postigao za seniorski tim Partizana. Pored toga mladi napadal upisao je i asistenciju.

Golman Jagodine drugi put je kapitulirao u 27. minutu. Tada je Babović centrirao, Šaponjić je prevario svoje čuvare i poslao loptu do Živkovića kome nije bilo teško da je prosledi u mrežu. Do odlaska na odmor vodila se velika borba na svim delovima terena ali promene rezultata nije bilo.

Andrija Živković
Andrija Živković / Izvor: Foto: partizan.rs

I u nastavku susreta domaća ekipa igrala je nešto povučenije strpljivo vrebajući svoju šansu iz kontri ili prekida. Sa druge strane crno-beli su nastavili sa svojom igrom a početak drugog dela obeležio je pokušaj Brašanca ali je Mihajlović uspeo da izblokira šut. Igrao se 61. minut kada je Jagodina mogla do gola ali je pokušaj Šušnjara osujetio Živković. Čuvar mreže crno-belih sjajno je reagovao i četiri minuta kasnije kada je Savković prevario odbranu i šutirao. Kako je vreme odmicalo Jagodinci su krenuli na sve ili ništa kako bi eventualno došli u priliku da ugroze gol protivnika. Ali do isteka 90. minuta u tome nisu uspeli pa su morali da pruže ruku pobedniku.

JAGODINA – PARTIZAN 0:2 (0:2)

STRELCI: 0:1 Šaponjić u 3, 0:2 Živković u 27. minutu.

STADION: Gradski stadion.

GLEDALACA: 1000.

SUDIJA: Nenad Đokić (Užice).

ŽUTI KARTONI: Popara (Jagodina), B. Ilić, Brašanac (Partizan).

JAGODINA: Perić, Savković (od 70. Janković), Antić, Mihajlović, gašić, Živanović, Martinović (od 60. Nikolić), Popara, Đurić, Đekić, Šušnjar (od 73. Stojcev).

PARTIZAN: Živković, Bandalovski, Volkov,B. Ilić, Balažic, Brašanac,  Dričić (od 57. Marković), S. Ilić (od 61. Grbić), A. Živković Šaponjić (od 74. Kojić), Babović.