14°C
18.05.2024.
117.105
107.8514

KVALIFIKACIJE ZA EP: Levandovski "naučio" Ronalda za koliko minuta se postiže het-trik

13.06.2015. 20:11
Reprezentativac Portugalije Kristijano Ronaldo
Reprezentativac Portugalije Kristijano Ronaldo / Izvor: Profimedia

Portugalci posle pet utakmica u kvalifikacijama za EVRO 2016 imaju 12 bodova.

Fudbalska reprezentacija Portugalije sa gostovanja u Jermeniji vraća se sa tri boda. Zahvaljujući het-triku Kristijana Ronalda gosti su u ukvalfikacionoj utakmici za EVRO 2016, u Jerevanu pobedili sa 3:2. Osim Ronalda, tri gola je postigao i Robert Levandovski. Poljska je kao domaćin savladala Gruziju, sa 4:0, a Levandovski je tri gola dao od 89. do 93. minuta.

Jermeni su iznenadili Portugalce prelepim golom (pogledajte OVDE), ali je onda CR7 dao tri gola, od kojih je prvi bio sa bele tačke. Portugalci su od 62. minuta igrali bez Tijaga, koji je dobio drugi žuti karton. Ipak, Jermeni su uspeli samo da ublaže poraz, pogotkom Mkojana u 72. minutu. Posle ovog kola Portugalci imaju 12, a Jermeni samo jedan bod. Podsetimo, u grupi I takmiči se i Srbija.

OVDE možete i da pogledate zanimljiv detalj sa meča u Jerevanu, a veliko iznenađenje priredili su i fudbaleri Albanije koji su pobedili Francuze sa 1:0, kao domaćini. Podsetimo, Francuska i Albanija su u našoj grupi, ali pošto su "trikolori" obezbedili direktan plasman kao organizatori njihovi mečevi imaju status prijateljskih.

Mađarska je kao gost pobedila u Finskoj, sa 1:0, dok su Irska i Škotska podelile bodove - 1:1.