LE: Čukarički sačuvao obraz

24.07.2014. 18:51 21:19
Čukarički - Gredig
Čukarički - Gredig / Izvor: Beta

U revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope tim sa Banovog brda pobedio u Gredigu istoimenu ekipu 2:1 (0:1).

Fudbaleri Čukaričkog su završili učešće u Evropi. Oni su u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope pobedili u Gredigu istoimenu ekipu 2:1 (0:1). Ipak, u treće kolo se plasirala austrijska ekipa koja je pre nedelju dana pobedila u Beogradu 4:0. Oni će se u trećem kolu sastati sa moldavskim Zimbruom, koji je u dva meča bio bolji od CSKA iz Sofije.

Iako se oprostio od Evrope, Čukarički je sačuvao obraz i koliko-toliko iskupio za prošlonedeljni poraz. U revanšu je srpski tim igrao hrabro i pokušao da napravi čudo, ali za to nije imao dovoljno snage, a i sreće.

Prvu šansu na utakmici imao je Gredig u desetom minutu, ali je Nuc iz blizine glavom šutirao pored gola. Mogao je Čukarički da povede u 18. minutu. Srnić je istrčao kontru, ali je slabo šutirao. U 21. minutu se istakao golman Ristić, koji je odbranio udarac Rejne.

Tim sa Banovog brda je pokazao da u Austriju nije došao sa belom zastavom. Srnić je bio u novoj šansi. Šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali je golman vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

Poveo je Gredig u 29. minutu, a strelac je Karner. On se odlično snašao u šesnaestercu posle ubačene lopte sa desne strane.

U 61. minutu Čukarički je izjednačio na 1:1. Strelac je bio Bojić. Lopta je ubačena sa desne strane pred gol, a tamo se najbolje snašao Bojić. Samo četiri minuta kasnije Čukarički je poveo 2:1. Brežančić je ubacio loptu pred gol, a najbolji u skoku je bio Stojiljković koji je glavom poslao loptu u mrežu.

Srpski tim je tada zaigrao mnogo hrabrije i odlučnije, a u 71. minut je sudija mogao da dosudi penal za Čukarički. Srnić je bio u kontri, oboren je u šesnaestercu, ali sudija nije reagovao. Srnić je žestoko protestvovao, pa je dobio žuti karton.

Gredig: Stanković, Štrobl, Mak, Karner, Handle, Brauer, Nuc. Šic ( od 46. minuta Hušpek), Korea (od 85. Đurić), Boler ( od 62. Valner), Rejna.

Čukarički: Ristić, Brežančić, Boljević, D. Pavlović ( od 79. Janković), Stojković, Todorović, S. Srnić, D. Srnić ( od 89. Radojević), Bojić, A. Pavlović ( od 85. Matić), Stojiljković.