107.611

LE (KVALIFIKACIJE): Stala Čuka, "Brđani" bez Evrope ostali u Azerbejdžanu! (VIDEO)

23.07.2015. 20:00 14:38
Slavoljub Srnić u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv Gabale / Izvor: MN Press

Fudbaleri kluba sa banovog brda porazom u Bakuu ostali bez trećeg kola kvalifikacija za drugo po jačini evropsko klupsko takmičenje.

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su u revanš duelu druge runde poraženi od azerbejdžanske Gabale rezultatom 2:0 (1:0).

Tim Vladana Milojevića nije uspeo da sačuva prednost od 1:0 izvojevanu u prvom meču na Banovom brdu, pa će u završnu rundu kvalifikacija i duel sa kiparskim Apolonom ( bolji od Trakaija ukupnim rezultatom 4:0) ići Gabala. Beogradska ekipa propustila je priliku da napravi najveći uspeh u evropskim takmičenjima, jer je u revanš susretu igranom u azerbejdžanskoj prestonici Bakuu (stadion u Gabali je suspendovan) odigrao ispod nivoa igre prikazanog u prethodnim mečevima kvalifikacija i derbi susretu Superlige Srbije i ubedljivom trijumfu nad Vojvodinom (4:0).

Gabala je prikazala bolju igru tokom većeg dela meča, a do prednosti je stigla u 39. minutu kada je odbrana "Brđana" delovala usporeno i smušeno, što je iskoristio Sergej Zenjov i pogodio za vođstvo domaćeg sastava. Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u nastavku igre, već posle osam minuta, Gabala je prednost potpuno prenela na svoju stranu. Ponovo je odbrana Čukaričkog bila neodlučna, što je ponovo iskoristio Zenjov koji je imao "sve vreme sveta" da se namesti i pogodi mrežu Stevanovića za veliku radost svojih navijača.

Čukarički je u nastavku pokušao da stigne do gola vrednog trećeg kola, a najbolje prilike propustili su Andrija Pavlović, junak pobede nad Vojvodinom, koji je sa ivice kaznenog prostora u 59. minutu tukao nedaleko od rašlji Bezotosnija, odnosno Nikola Stojiljković koji je u 78. minutu promašio "nepromašivo", pošto je iz neposredne blizine prebacio gol domaćina i time ugasio jednu od poslednjih nada za plasman u narednu rundu.