LE (kvalifikacije): Vojvodina razbila Sampdoriju, novosadski čas fudbala u Torinu!

30.07.2015. 22:56
Fudbaleri Vojvodine slave gol
Fudbaleri Vojvodine slave gol / Izvor: Tanjug

Srpski predstavnik do nogu potukao tim Valtera Zenge i već posle prvog meča obezbedio plasman u završnu rundu kvalifikacija.

Kakva rapsodija Novosađana u Torinu! Fudbaleri Vojvodine napravili su nestvaran podvig u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope protiv favorizovane Sampdorije. "Lale" su sjajnom taktikom trenera Zlatomira Zagorčića potpuno šokirali Đenovljane i sa ubedljivih 4:0, već posle 90 minuta, praktično rešili pitanje učesnika poslednje runde razigravanja za drugo po snazi evropsko klupsko takmičenje.

Vojvodina je na Olimpijskom stadionu u Torinu (stadion "Luiđi Feraris" u Đenovi ne ispunjava uslove UEFA) obavila najveći deo posla koji se prema svemu pripremanom od žreba za treću rundu nije mogao slutiti. Ipak, favorizovan sastav Valtera Zenge nije pružio ništa od onoga što su na Apeninima verovali da poseduju, pa se nekadašnji osvajač Kupa pobednika kupova i premijerne Lige šampiona proveo kao bos po trnju protiv osvajača Kupa Srbije iz 2014. godine.

Sve je krenulo kao po loju za novosadskog superligaša jer je već u četvrtom minutu fenomenalan dupli pas sa Stanisavljevićem, i akciju kao iz udžbenika, golom krunisao Mirko Ivanić (taj gol možete pogledati OVDE). Početni šok Sampdorija je pokušala brzo da neutrališe, ali kako je vreme odmicalo "lale" su delovale sve opasnije i pretile iz kontri, ali je malo sreće nedostajalo da na odmor odu sa dvostruko većom prednosšću, pošto je u 31. minutu snažan udarac Stanisavljevića završio na prečki.

Aleksandar Stanisavljević, fudbaler Vojvodine
Aleksandar Stanisavljević, fudbaler Vojvodine / Izvor: Tanjug

Iapk, start nastavka izgledao je kao početak utakmice. Ponovo je u četvrtom minutu usledila mat situacija za "domaći" sastav, a novi šok kreirali su Ožegović koji se našao u odličnoj sitauciji, ali je na njegov odbitak natrčao Aleksandar Stanisavljević i duplirao prednost. To je bio signal za Zengu da promeni nešto u igri Đenovljana, ali mu to nije mnogo pomoglo. Na isteku jednog časa igre jednu izvanrednu dubinsku loptu Maksimovića fantastičnim lobom u pogodak je pretvorio Ognjen Ožegović za delirijum na klupi gostiju i malobrojnih navijača koji su doputovali iz Novog Sada (drugi i treći gol na meču možete videti OVDE).

Mogla je Vojvodina i ubedljivije da slavi, jer je u 84. minutu Ožegović mogao i drugi put da se upiše u strelce, kao i Paločević u kontri u 90. minutu. Ipak, što se nije desilo tada, stiglo je već u narednoj situaciji u šesnaestercu domaćina, Ožegović je okrenuo na "petoparcu" odbranu Sampdorije, raspalio levicom po lopti i zakucao loptu u gornji desni ugao Vivijana za konačnih, ubedljivih i dominantnih 0:4.

LE, kvalifikacije, 3. kolo: SAMPDORIJA - VOJVODINA 0:4 (0:1)

Stadion: Olimpijski u Torinu.

Strelci: 0:1 Ivanić u 4, 0:2 Stanisavljević u 49, 0:3 Ožegović u 58, 0:4 Ožegović u 90+1. minutu.

SAMPDORIJA: Vivijano, Kasani, Slivestre, Zukanović, Fernando, Edgar Bareto, Palombo (od 59. Ređini), Krstičić (od 59. Všolek), Sorijano, Eder, Muriel (od 73. Bonacoli). Trener: Valter Zenga.

VOJVODINA: Žakula, Vasilić, Pankov, Nastić, Đurić, Ivanić (od 87. Babić), Stanisavljević (od 85. Stamenić), Puškarić (od 71. Paločević), Sekulić, Maksimović, Ožegović. Trener: Zlatomir Zagorčić.