109.2537

LE: Odlični Partizan iznenadio "pevce", bez pobednika u Humskoj

18.09.2014. 18:44 21:31
Saša Ilić i Benjamin Stambuli u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema / Izvor: Tanjug

Crno-beli prikazali odličnu igru, imali bolje i brojnije prilike od renomiranih gostiju, ali nisu uspeli da pred svojim navijačima zabeleže prvu pobedu u Ligi Evrope (0:0).

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno protiv engleskog Totenhema (0:0) u meču prvog kola C grupe Lige Evrope igranom na stadionu Partizana u Humskoj.

Crno-beli su prikazali odličnu partiju na startu nove sezone u drugom po jačini evropskom klupskom takmičenju, potpuno iznenadivši klub iz Londona koji se verovatno nadao da će mnogo lakše izaći na kraj sa vicešampionom Srbije. Ipak, Partizan je demonstrirao mnogo bolju evropsku predstavu od onih iz mečeva sa Ludogorecom i Nefčijem, te potpuno iznenadio favorizovanog gosta koji je, čini se, malo potcenio srpskog predstavnika dolaskom u Beograd sa kombinovanim timom.

Grupa C, 1. kolo

Partizan - Totenhem 0:0

Bešiktaš - Asteras 1:1 (1:0)

Partizanovi fudbaleri odigrali su vrlo hrabro u prvom delu meča i ovog puta sprečili očajan start iz utakmica protiv bugarskih i azerbejdžanskih predstavnika. Iako su gosti iz Londona imali inicijativu, koja se pre svega ogledala u znatno većem posedu lopte, nije bilo spektakularnih prilika pred golom Milana Lukača.

Naprotiv, crno-beli su u nekoliko navrata ozbiljno zapretili Ugu Ljorisu, a najbolje prilike, od kojih jednu zaista odličnu iz neposredne blizine, imao je Danko Lazović. Ipak, pogodaka u prvom poluvremenu nije bilo, ali solidna igra Partizana obećavala je da u nastavku može da se nada povoljnom rezultatu protiv renomiranog protivnika.

Navijači Partizana pred početak meča prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema / Izvor: MN Press

U drugom delu igre još bolja igra domaćih fudbalera. Izuzetno hrabro su igrali igrači Partizana, preuzeli su kontrolu lopte i stvorili veliki broj prilika pred golom gostiju, ali nije bilo dovoljno dobrih da bi jednu zaista odličnu partiju pred svojim simpatizerima krunisali pobedom i uz tri prva boda već na startu takmičenja.

Trener crno-belih Marko Nikolić zaista može da bude zadovoljan izdanjem svojih fudbalera protiv favorizovanih gostiju, koji su u nastavku bili potpuno bezopasni pred golom Lukača, čak i po ulasku glavne uzdanice napada gostiju Roberta Soldada. Ovim remijem crno-beli su započeli novu evropsku epizodu na zaista dobar način, a budući da je i drugi susret ove grupe u Istanbulu završen bez pobednika, jasno je da je stvorena dobra prilika da se Partizan ove sezone bori za novo evropsko proleće, prvo posle deset godina i sezone 2004/05. Naravno, ukoliko bude u kontinuitetu igrao kao u susretu protiv ekipe iz Londona.

LE: PARTIZAN - TOTENHEM 0:0 (0:0)

Stadion:
Partizana u Beogradu.

Sudija: Alon Jefet (Izrael).

PARTIZAN: Lukač, Vulićević, B. Ilić, Stanković, Volkov (Petrović 55), Ćirković (Marković 68), Grbić (Luka 85), Drinčić, Pantić, S. Ilić, Lazović. Trener: Marko Nikolić.

TOTENHEM: Ljoris, Noton, Facio, Vertongen, Dejvis, Bentaleb, Stambuli (Kapu 72), Lenon, Paulinjo (Soldado 59), Taunzend (Lamela 59), Kejn. Trener: Maurisio Početino.

Meč PARTIZAN - TOTENHEM mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu Srbije Danas.

TOK MEČA:

90+3. minut - KRAJ MEČA!!! Odlična partija Partizana, ali nije bilo golova na stadionu u Humskoj.

90. minut - Nema prilika u završnici. Odlična podrška navijača Partizana svojim igračima. Tri minuta nadoknade.

IZJEDNAČENJE U ISTANBULU! 1:1!!! Golom Pare u 88. minutu gosti stižu do remija.

85. minut - Poslednja izmena i u Partizanu - Luka menja Grbića.

Utihnuli su malo napadi Partizana. Čini se da Totenhem ponovo počinje da preuzima posed lopte u završnici, ali je lopta u ovim minutima mahom na sredini terena.

Danko Lazović i Ben Dejvis u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema / Izvor: Tanjug

77. minut - Nova dobra šansa za Partizan. Vulićević je prošao po desnoj strani, centrirao za Sašu Ilića koji glavom šutira preko gola iz izgledne situacije. Partizan značajno bolji!

75. minut - Loše su "čistili" centaršut pred svojim kaznenim prostorom fudbaleri gostiju, Saša Ilić je tukao iz prve, ali je slabo zahvatio loptu levom nogom, pa je ona otišla daleko iznad i pored gola.

72. minut - Poslednja izmena kod "pevaca" - Kapu menja Satmbulija.

68. minut - Marković menja debitanta Ćirkovića koji se nekoliko minuta pre toga žalio na grč.

Vojislav Stanković i Jan Vertongen u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema / Izvor: Tanjug

67. minut - Branko Ilić se našao u zoni šuta pred šesnaestercem Totenhema, ali umesto da šutira, upošljava Lazovića koji je petljao pa je lopta izbačena u korner.

63. minut - Odličan centaršut Stambulija za Soldada, ali je lopta bila za nijansu prejaka pa ovaj nije uspeo bolje da je zahvati.

62. minut - Soldado odmah po ulasku u igru sjajno centrira, ali usamljeni Kejn neshvatljivo ispraća loptu pogledom na petercu Partizana i ostaje 0:0.

59. minut - Dve izmene u Totenhemu! Lamela menja Taunzenda, Soldado umesto Paulinja.

55. minut - Prva izmena na meču! Petrović menja Volkova.

Petar Grbić i Ben Dejvis u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema / Izvor: Tanjug

Partizan deluje zaista ozbiljno na terenu i opasniji je rival.

51. minut - Lazović je odlično izbegao ofsajd zamku, ali su ga kupeći loptu iskosa na levoj strani sustigli defanzivci Totenhema. Međutim, napadač Partizana odlično pronalazi Grbića na penalu, ali ovaj traljavo šutira i Ljoris lagano kupi loptu. Nova odličan prilika za crno-bele!

48. minut - Dobar prodor Drinčića, prevario je Dejvisa kod desne korner zastavice, ali ga je ovoj oborio i postao drugi upisan igrač u beležnici izraelskog sudije.

45+2. minut - KRAJ PRVOG DELA! Sasvim solidna igra Partizana koja obećava lep nastavak.

45+1. minut - Sjajna kontra crno-belih. Saša Ilić je poslao izvanredan dubinski pas za Pantića koji prihvata loptu, ulazi u kazneni prostor, ali iskosa sa desne strane, šutira snažno, ali Ljoris sigurno brani.

45. minut - Nema prilika već desetak minuta. U samoj završnici Taunzend je imao šansu za nešto više, ali su Partizanovi defanzivci izbacili u korner.

35. minut - Samo minut posle žutog kartona, Taunzend je mogao i van igre. Ponovo su Volkov i Taunzend bili u duelu, radili su laktovi sa obe strane, Volkov je pao, ali je sudija Jefet smatrao da je to bio samo duel dvojice igrača, nedovoljno za isključenje.

34. minut - Žuti karton za Taunzenda! Oštar protest fudbalera Totenhema kojeg je, čini se, faulirao Volkov, ali sudija to nije video, već je zbog njegove reakcije kaznio Taunzenda.

Nikola Drinčić i Andros Taunzend u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema / Izvor: Tanjug

GOL U ISTANBULU! 1:0!!! U drugom meču Grupe C u Istanbulu, Bešiktaš je protiv Asterasa poveo golom Gekana Terea u 33. minutu.

30. minut - Uzvraća Partizan, Grbić odlično prolazi po desnoj strani, centrira za Sašu Ilića koji sa visine jedanaesterca šutira visoko preko gola.

29. minut - Novi pritisak Totenhema. Posle kornera lopta dolazi do Kejna koji ipak iz solidne pozicije šutira pored gola.

25. minut - Sjajna prilika za Lazovića! Ubačena lopta iz auta, preskočila je Facija gostiju koji je pogrešno procenio njen let, napadač Partizana ju je prihvatio i iz okreta šutirao, ali je Vertongen u poslednjem momentu blokirao njegov udarac i otklonio opasnost. Zaista izvanredan start!

Partizan se polako oslobađa inicijative koja je ponovo bila na snazi posle prilika Lazovića.

16. minut - Vulićević prolazi po desnoj strani, upošljava Lazovića na petercu, ali ga je gađao direktno u telo, pa je lopta otišla u gol-aut.

15. minut - Pantić je dobro prošao po desnoj strani, prevario Dejvisa, uputio loptu u sredinu ka Lazoviću koji je izblokiran. Solidna prilika!

Period igre u kojoj je lopta uglavnom na sredini terena. Totenhem ima posed lopte, pokušava da stvori priliku pred golom crno-belih, ali nema prilika ni u najavi.

3. minut - Drinčić je uputio centaršut iz slobodnog udarca sa nekih 40 metara udaljenosti, stvorila se velika gužva u kaznenom prostoru Totenhema, ali nije bilo šuta.

1. minut - Već na samom startu prvi korner za goste, Taunzend je prihvatio centaršut u šesnaestercu, izmakao se u levo i iz dosta teške situacije uspeo da uputi snažan udarac koji je završio na prečki.

Fudbaleri Partizana nastupiće u svojim tradicionalnim crno-belim dresovima, dok će gosti iz Londona igrati u rezervnoj žutoj kombinaciji. U sastavu crno-belih od starta meča nastupiće Lazar Ćirković.

Uoči početka utakmice navijači Partizana su pesmom još jednom pozdravili legendu kluba, tragično preminulog napadača Dragana Mancea.