LE: Stambuli slomio hrabro srce Partizana!

27.11.2014. 20:26 08:52
Totenhem - Partizan
Totenhem - Partizan / Izvor: Foto: partizan.rs

Totehnem slavio "minimalcem". Odlična igra crno-belih kao recept.

Fudbaleri Partizana pretrpeli su novi poraz u Ligi Evrope. Ruku na srce crno-beli su u London otputovali rasterećeni, sa ambicijom da se pokažu u što boljem svetlu, što su i pored poraza uspeli. Naime, izabranici Marka Nikolića hrabro su igrali od samog starta, zapretili preko Škuletića i Lazovića i na najbolji mogućin način se predstavili premijerligaškoj publici.

Bez obzira na dobru igru Partizana u prvom delu susreta u centru pažnje bila upadi navijača na teren. U tri navrata su navijači pronašli put pored redara i protrčali po terenu i napravili po koji "selfi" sa svojim miljenicima. Upravo iz toga razloga utakmica je prekinuta u 40. minutu ali je desetak minuta kasnije i nastavljena.

Danko Lazović
Danko Lazović / Izvor: Foto: partizan.rs

Drugi deo igre, domaća ekipa otvorila je na idealan način, pogotkom. Posle dobrog prodora po strani, lopta je stigla do Soldada koji šutira iskosa ali je stativa bila saveznik crno-belih. Ali na nesreću lopta se vraća u srce šesnaesterca gde je potpuno sam Stambuli snažnim udarce šalje u gol.

Primljeni pogodak nije poremetio crno-bele, ali je osokolilo Totenhem čiji su se pokušaji ređali jedan za drugim ali je na golu Partizana blistao sigurni Lukač. Do kraja susreta vodila se velika borba na svim delovima terena, pretili su domaćini ali uzvraćao je i Partizan, ali je na kraju utakmice ostao na snazi rezultat iz 48. minuta.

Kada se sve sabere i oduzme i pored "minimalnog" poraza crno-beli nemaju razloga za tugovanje jer su u Londonu odigrali izuzetno dobro i hrabro. Igra sa ovog susreta svakako treba da im bude recept za predstojeće mečeve u prvenstvu i Kupu, jer kako je najavio trener Nikolić Partizan želi oba trofeja.

TOTENHEM: Loris, Vertongen, Norton, Čiličeš, Dejvis, Lenon, Dembele (Bentaleb), Paulinjo, Stambuli, Soldado (Kejn), Lamela.

PARTIZAN: Lukač, B. Ilić, Stanković, Volkov, Ćirković, S. Ilić (Marinković), Grbić, Marković, Ninković (A. Živković), Lazović, Škuletić (Kojić).

Prenos meča mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

UTAKMICA JE ZAVRŠENA ... TOTENHEM JE GOLOM STAMBULIJA SAVLADAO HRABRI PARTIZAN

90+1 - Majstorski udarac Lamele iskosa, ali majstorska odbrana Lukača.

87. minut - Kejn je poveo kontranapad, imao je jedan na jedan sa Lukačem ali je nesebično poslao loptu do Lamele koga je Volkov ometao dovoljno da ovaj pošalje loptu pored gola.

85. minut - Nova sjajna šansa za Partizan. Grbić sjajno je ubacio loptu u šesnaesterac gde je sa ivice peterca glavom pokušao Volkov ali je Loris odbio loptu do Živkovića koji iz nezavidne situacije iskosa pogađa spoljni deo mreže.

83. minut - Majstorija igrača Totenhema, Kejn šalje loptu u mrežu ali se gol ne priznaje zbog ofsajda.

69. minut - Sjajan pokušaj igrača Partizana. Odlična akcija Lazovića i Grbića, lopta je stigla do Živkovića ali preko gola. Najopasnija akcija crno-belih u drugom poluvremenu.

55. minut - Soldado je izašao jedan na jedan na svega pet metara, šutirao ali je dobro postavljeni Lukač ponovo sačuvao svoj gol

Totenhem - Partizan, proslava gola
Totenhem - Partizan, proslava gola / Izvor: Reuters

52. minut - Sjajna šansa za Lamelu, ali je Lukač sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

48. MINUT - 1:0 - GOOLL - Stmbuli - Posle sjaujnog prodora po strani Soldado je šutirao iskosa ali je stativa bila saveznik Partizana. Nakon toga lopta se odbija u srce šesnaesterca gde je potpuno sam Stambuli poslao loptu u praznu mrežu.

Partizan je odigrao možda i najbolje poluvreme u ovogodišnjoj Ligi Evrope. Sasvim sigurno crno-beli su se u najboljem svetlu predstavili londonskoj publici.

POLUVREME

Posle desetak minuta pauze utakmica je nastavljena ... do kraja poluvremena ima još oko pet minuta.

40. minut - Desilo se i treći put. Od početka utakmice, treći navijač ušao je na teren pa je sudija iz bezbednosnih razloga odlučio da prekine utakmicu.

38. minut - Paulinjo je bio u petercu crno-belih ali je sam sebi zakomplikovao život i propustio priliku da zapreti. Sa druge strane solidan pokušaj Ninkovića, ali Loris na mestu.

Totenhem - Partizan, upad navijača
Totenhem - Partizan, upad navijača / Izvor: Reuters

28. minut - Hrabra igra Partizana u Londonu. Škuletić je propustio još jednu sjajnu šansu da dovede crno-bele do vođstva.

22. minut - Utakmica je nakratko prekinuta pošto je na teren utrčao jedan od navijača.

20. minut - Lamela ubacuje loptu sa strane na peterac, Soldado i promašuje sa pet metara.

Saša Ilić protiv Totenhema
Saša Ilić protiv Totenhema / Izvor: Reuters

17. minut - Posle duge lopte Branko Ilić je ubacio loptu u šesnaesterac, ona je došla do Lazovića koji je snažno šutirao ali je lopta završila pored gola.

10. minut - Prvi dobar napad crno-belih. Lepo je prošao Grbić, poslao loptu na ivicu peterca ali Škuletić nije uspeo dobro da je zakači glavom.

2. minut - Već u uvodnim trenucima meča Totenhem je zapretio preko Soldada ali je lopta završila pored gola.