LE: Vojvodina blistala i ispala!

24.07.2014. 21:20
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: MN Press

Novosađani golovima Ivanića, Alivodića i Stojanovića savladali Trenčin sa 3:0 i malo im je nedostajalo do konačnog trijumfa. "Lale" imale tri zicera i posle vođstva od 3:0, ali golman gostiju sjajno branio.

Šteta! Vojvodina je bila korak do plasmana u naredno kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, ali zastala je na 3:0. Ostalo je "Lalama" 20 minuta da daju i četvrti gol i izbore produžetke, ali fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da savladaju golmana Trenčina Miloša Volešaka i četvrti put. Golman slovačkog tima branio je sjajno i spasao svoju ekipu eliminacije i najvcećeg iznenađenja.

Već otpisana i prežaljena Vojvodina povela je već u 17. minutu golom Ivanića, a ovim rezultatom otišlo se i na odmor. U drugom poluvremenu četa Zorana Marića rastrčala se po terenu, ređale su se šanse, a i golovi padali baš u "pravi čas". Najpre je u 52. minutu Enver Alivodić prepolovio prednost Slovaka iz prvog meča, a na 3:0 povisio je Stojanović u 68. minutu.

Činilo se tad da su Slovaci u nokdaunu, ali na žalost mreža gostiju nije se više tresla. Vojvodini ostaje veliki žal zbog izuzetno lošeg izdanja u prvom meču i previsokog poraza od 4:0. Ovako, "Lale" su oprale obraz, ali nisu obezbedile prolaz.

68. minut- 3:0 - Jovan Stojanović je dobio sjajnu loptu u prostor i smestio je pored nemoćnog golmana Trenčina.

52. minut - Vojvodina  vodi 2:0. Enver Alivodić natrčao je na povratnu loptu i sa 18 metara poslao pravu bombu pod prečku golmana gostiju.

17. minut: Vojvodina je povela sa 1:0, posle sjajnog centaršuta Alivivodića, Ivanić pogađa gol Trenčina, a samo minut kasnije Poletanović nije pogodio "zicer".  Sa 11 metara šutirao je pravo je u golmana slovačkog tima.

Utakmica sa Slovacima počela je odavanjem pošte minutom ćutanja nedavno preminulom bivšem asu Vojvodine Petru Nikeziću.

Novosađani su rešili prvo poluvreme u svoju korist (1:0) u igri koja je bila bolja od one pre sedam dana u Trenčinu, ali "lale" nisu iskoristile još nekoliko dobrih kontranapada i napada. Lepu priliku imao je i Makarić u 45. minutu, ali mu je lopta pobegla, kad je bio na samo pet metara od gola golmana Volešaka.

VOJVODINA: Jovanić, Puškarić, Pankov, Pekarić, Nastić, Radoja, Poletanović, Alivodić, Ivanić, Makarić, Stojanović.

TRENČIN: Volešak, Holubek, Kleščik, Ramon, Čogli, Rundič, Mišak (Madu), Lobotka, Sajmon, Da Silva (Hajradinović), Kubik (Mondek).