LIGA ŠAMPIONA: Atletiko iz ofsajda do finala

03.05.2016. 22:38
Bajern
Bajern / Izvor: Reuters

Madriđani čekaju pobednika duela Real - Mančester siti.

Atletiko je u finalu Lige šampiona! Madriđani su izgubili u Minhenu od Bajerna 1:2, ali su zahvaljujući golu u gostima, koji je Antoan Grizman postigao iz ofsajda, stigli do drugog finala u prethodne tri godine. Ostaje da se vidi da li će im rival u finalu biti isti kao pre dve godine u Lisabonu, ili će u Milano Mančester siti.

Bajern je od starta meča uspostavio dominaciju na terenu, ređale su se šanse, ali su se igrači domaćih ispromašivali, a i golman Atletika Jan Oblak je bio čudesan na golu. Oblak ipak nije mogao ništa u 31. minutu kad je Ćabi Alonso šutirao iz slobodnog udarca sa 20 metara, a lopta je udarila jednog igrača Atletika u živom zidu, promenila smer i završila u mreži. Samo tri minuta kasnije fenomenalna šansa za Bajern da duplira prednost, ali je Tomas Miler loše izveo penal, golman gostiju Oblak mu je odbranio.

Drugo poluvreme je ponovo počelo velikom inicvijativom Bajerna, ali je prvi do gola stigao Atletiko. Sevnuo je kontranapad, Grizman je razmenio dupli pas sa Toresom i postigao gol, ali iz očiglednog ofsajda, međutim pomoćni sudija nije podigao zastavicu. Delovalo je tad da je sve rešeno, ali Bajern se nije preavao i uspeo je da stigne do vođstva 2:1 preko najboljeg strelca ekipe Roberta Levandovskog koji se odlično snašao na drugoj stativi i glavom sa pet metara poslao loptu u gol. U 83. minutu sudija Ćunejt Ćakir iz Turske pravi novu katastrofalnu grešku, svira penal za Atletiko iako je havi Martinez oborio Fernanda Toresa van šesnaesterca. Tores je namestio loptu na belu tačku i šutirao isto kao i Miler, a golman Bajerna Manuel Nojer ga je pročitao i odbranio.