21°C
15.06.2024.
117.0802
109.0132

LIGA ŠAMPIONA: Bajern nokautirao Juventus za dva minuta, Barselona rutinski (VIDEO+FOTO)

16.03.2016. 22:42
FK Bajern
FK Bajern / Izvor: Reuters

Bajern se vratio iz 0:2 i preokrenuo na konačnih 4:2. Alkantara najavio preokret, a Koman potvrdio prolaz dalje.

Branilac trofeja, Barselona je rutinski pobedila Arsenal, sa 3:1 i u revanšu osmine finala i overila vizu za četvrtfinale Lige šampiona, dok je u Minhenu bilo znatno neizvesnije. Do 73. minuta gostujući Juventus je vodio sa 2:0, ali je usledilo izjednačenje, za produžetke. U nastavku meča, Bajern je dao još dva gola (u roku od dva minuta), za konačnih 4:2 i plasman među osam najboljih timova "Starog kontinenta".

Juventus je u Minhenu poveo već u petom minutu, nepotrebno istrčavanje golmana Bajerna Manuela Nojera kaznio je vezista Juventusa Pol Pogba. "Stara dama" je duplirala prednost posle jednog od najlepših kontranapada viđenih u skorije vreme. Alvaro Morata je vukao loptu više od 60 metara, lako se oslobađajući nekoliko igrača Bajerna, da bi zatim u pravo vreme dodao Huanu Kvadradu, a on je prvo "lažnjakom" izbacio iz igre kapitena Bajerna Filipa Lama, a zatim lako matirao Nojera.

BRUKA NAD BRUKAMA HOLANĐANA: Navijači PSV-a PONIŽAVALI i MALTRETIRALI prosjake (VIDEO)

Tračak nade Bajernu vratio je najbolji strelac ekipe Robert Levandovski koji je sa tri metra poslao loptu u mrežu udarcem glavom posle centaršuta Daglasa Koste. Bajern je tad krenuo na sve ili ništa, atakovali su izabranici Pepa Gvardiole svim silama i na kraju zasluženo stigli do izjednačenja. Rezervista Bajerna, igrač Juventusa na pozajmici u Minhenu Kingsli Koman, odlično je centrirao, a Tomas Miler glavom sa peterca sproveo loptu u mrežu i poslao meč u produžetak.

U dodatnih pola sata, još jednom na delu se pokazala upornost nemačkih ekipa, a strelci su bili igrači koji su na početku meča bili na klupi. Posle duplog pasa sa Tomasom Milerom, Tijago Alkantara je zatresao mrežu Đanluiđija Bufona, da bi samo dva minuta kasnije (110. minut), Koman maestralno završio kontranapad, za konačnih 4:2.

GAZETA: Naredna nedelja odlučujuća za Mihajlovića

Barselona je i u drugom meču pobedila Arsenal, a ovog puta strelac nije bio Leo Mesi koji je u Londonu dva puta matirao odbranu "tobdžija". Nejmar je načeo goste posle odlične asistencije Luisa Suareza, ali je Elneni predivnim golom sa ivice šensaesterca izjednačio na startu drugog poluvremena. Pobedu Barseloni doneo je Suarez fenomenalnim golom iz volej udarca posle centaršuta Danija Alvesa. Gosti su mogli da izjednače poraz, ali je Dani Velbek pogodio stativu iz veoma izgledne pozicije. Kazna za to došla je u finišu meča kad je Leo Mesi lob udarcem matirao golmana Arsenala Davida Ospinu.

Žreb za četvrtfinale Lige šampiona biće održan u petak u podne u Nionu. Četvrtfinalisti su Barselona, Pari Sen Žermen, Real Madrid, Mančester siti, Volfzburg, Atletiko, Benfika i Bajern.

NOLE PODETINJIO: Đoković se igrao žmurke u Indijan Velsu (FOTO + VIDEO)