14.11.2015. 07:50
Nejmar
Nejmar / Izvor: Beta/AP

Brazilci osvojili bod u Buenos Airesu.

Veliki derbi između Argentine i Brazila završen je bez pobednika 1:1. Meč kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji trebalo je da se odigra dan ranije, ali je spektakl sprečila kiša. Sada se nebo nad Buenos Airesom smilovalo, ali to nije pomoglo Argentincima da ostvare prvu pobedu u kvalifikacijama.

Poveli su domaći preko Ezekijela Lavecija u 34. minutu. Iguain je centrirao sa desne strane, a fudbaler Pari sen Žermena je prošao između dvojice brazilskih igrača i savladao golmana Alisona. Ipak, "karioke" su kući ponele bod, a za to je najzaslužniji Lima koji je u 58. minutu postavio konačan rezultat. Gosti su meč završili sa desetoricom jer je u 88. minutu David Luiz dobio drugi žuti karton. Interesantno je da je prvu javnu opomenu dobio samo minut ranije.

Sinoć je Peru na svom treenu pobedio Paragvaj 1:0, a strelac jedinog gola bio je Džeferson Farfan u 19. minutu. Posle tri kola Ekvador je prvi kao jedina ekipa sa maksimalnih devet bodova, ispred Čilea sa sedam, Urugvaja sa šest, dok po četiri imaju Brazil, Paragvaj i Kolumbija. Po tri boda imaju Bolivija i Peru. Svetski vicešampion Argentina se nalazi na pretposlednjem mestu sa samo dva boda (poraz i dva remija), dok je poslednja Venecuela bez bodova.