LŠ: Real i Atletiko bez golova, Juve pobedio minimalcem

14.04.2015. 22:54
Atletiko - Real madrid
Atletiko - Real madrid / Izvor: Beta/AP

Atletiko i Real ostali u igri i posle 0:0 na Kalderonu, imaju podjednake šanse u revanšu. Juventus slavio golom Vidala u 56. minutu.

Atletiko i Real pucali su ćorcima u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona na "Visente Kallderonu". Prvo poluvreme pripalo je Realu, koji je imao šest šuteva na gol slovenačkog čuvara mreže Jana Oblaka, koji je sjajno intervenisao u svim opasnim sitiuacijama. U finišu meča, šansu da pobedi imao je domaćin Atletiko, ali i Kasiljas je ostao nesavladan.

Kraljevski klub počeo je utakmicu ambicioznije, želeo da reši sve već u prvoj utakmici, a kao plod takvog pristupa igri, ekipa Karla Anćelotija imala je u prom poluvremenu šest šuteva na gol Jana Oblaka. Slovenac je najpre odbranio šut Bejla u 4. minutu, pa zatim u 20. Nije ga savladao ni Rodrigez u 37. minutu, kad je sjajno šutirao spoljnim felšom.

Karlo Anćeloti želeo je da iznenadi trenera Atletika taktikom, kad je povukao Bejla nazad, a klasične špiceve igrali su mu Ronaldo i Benzema. Međutim, u drugom delu Atletiko je zaigrao agresivnije, a u finišu je imao šansu da stigne i do pobede. U prilici je bio i hrvatski centarfor Mario Madžukić, koji je od početka vodio verbalni rat sa našim sudijiom Miloradom Mažićem, koji mu je dao i žuti karton. Međutim, Hrvat je "provocirao crveni", ali na njegovu srerću do toga nije došlo.

ATLETIKO MADRID: Oblak – Huanfran, Miranda, Godin, Sikeira – Turan, Gabi, Mario Suarez, Koke – (od 83. minuta Tores), od  Grizman (od 77. Raul Garsija), Mandžukić.

REAL MADRID: Kasiljas – Karvahal, Ramos, Varan, Marselo – Kros, Rodrigez, Modrić – Bejl, Benzema (od 75 Isko), Ronaldo.

U drugoj četrvrtfinalnoj utakmici Juventus je sa 1:0 savladao ekipu Monaka.  Gol je u 56. minutu postigao Artura Vidal. Juventus je dobro počeo utakmicu, zatim je Monako sjajnom igrom u odbrani i brzim akcijama u napadu preuzeo inicijativu. Ipak, domaćin je na kraju slavio pogotkom Artura Vidala iz penala u 57. minutu. Penal je možda dosuđen i prestrogo.

JUVENTUS: Bufon – Lihtštajner, Bonući, Kjelini, Evra – Pirlo (74. Barzalji), Markizio, Vidal – Pereira (87. Sturaro) – Tevez, Morata (83. Matri).

MONAKO: Subašić – Rađi (71. Berbatov), Abdenur, R. Karvaljo, Fabinjo, Kurzava -  Kondogbija, Dirar (51. Silva), Mutinjo, Karasko - Marsijal (87. M. Karvaljo).