17°C
13.06.2024.
117.0769
108.3443

LUDILO, A NIJE JSL: Pomahnitalim domaćinima podelio pet crvenih za pet minuta, a nije ni trepnuo (VIDEO)

20.05.2015. 00:11
Igrači peruanske Alijance pokušavaju da spreče sudiju da podeli crvene kartone
Igrači peruanske Alijance pokušavaju da spreče sudiju da podeli crvene kartone / Izvor: Foto: Youtube Printscreen/Claudio Navarro Vargas

Glavni sudija meča peruanske Primere dosledno se držao pravila i uprkos fizičkim nasrtajima fudbalera Aliance poslao van terena četvoricu igrača i trenera domaćeg sastava.

Da se fudbalske anomalije ne dešavaju samo na našim terenima, dokaz stiže iz Perua. U prestonici ove južnoameričke zemlje Limi, u derbi susretu tamošnje Primere između Alijance i vodećeg Garsilasa, iznervirani nepovoljnim rezultatom (0:1) domaći fudbaleri pogubili su živce u finišu susreta i "sami sebe" počeli da odstranjuju sa meča.

Naime, igrao se 85. minut kada je Gabrijel Kosta zaradio drugi žuti karton, posle čega je vrlo žučno reagovao trener Alijance Giljermo Sangvineti, utrčavši na teren, odredivši sebi sličnu sudbinu kao i njegov pulen. Nije prošlo mnogo pre nego je Markos Mijers laktom na travu poslao protivničkog fudbalera, a zatim bacio loptu u pravcu glavnog sudije meča Ramona Blanka, zbog čega je ovaj bio prinuđen da se i treći put maši za džep.

Kao da im je i to bilo malo, tek što se situacija malo stišala, Pablo Migez je u 89. minutu krajnje pokvareno po nogama "pokosio" jednog od fudbalera gostiju, a zbog oštrog protesta i njemu je pokazan put na (nešto) ranije tuširanje. Već uzavrela krv u tom momentu je dovela u "predinfarktno stanje" igrače Alijance. Nisu birali sredstva kako bi se objasnili sa Blankom, a najdalje je otišao Kristijan Kueva koji je pokušao da spreči arbitra da Migezu pokaže crveni karton tako što ga je uhvatio za ruku, ali je Blanko do kraja ostao dosledan, pa je i njegovu nedisciplinu sankcionisao isključenjem, a kako bi smirila nervoznog domaćina na teren je morala da uđe i policija.

Epilog - pet crvenih kartona za pet minuta...

Nesrećnom sudiji, koji je dobio očito nezahvalan zadatak da vodi ovaj susret, Asocijacija profesionalnih sudija Perua odala je priznanje na "hrabrosti da donese pravedne odluke" i čestitala na "veoma dobro obavljenom poslu". Ipak, teško je verovati da mu je takvo priznanje dovoljna satisfakcija posle svega što je doživeo na meču u prestoničkoj Limi.