25.05.2016. 18:57
Dušan Tadić
Dušan Tadić / Izvor: MN Press

Srbija je dominirala tokom prvog poluvremena.

Fudbalska reprezentacija Srbije je savladala selekciju Kipra rezultatom 2:1u prijateljskom meču. Golove za selekciju naše zemlje su postigli: Mitrović u 2. i Tadić u 10.minutu, dok je Nikola Maksimović smanjio prednost svoje ekipe postigavši autogol u 32. minutu.

Domaća ekipa je bila dominantna u prvom i na početku drugog poluvremena, a kasnije se video pad u igri.

Reprezentacija Srbije je povela već u drugom minutu! Dušan Tadić je pobegao fudbalerima Kipra, zatim odlično dodao Mitroviću, koji je prosledio u protivnički gol! Samo dva minuta kasnije Filip Kostić je odlično centrirao Mitroviću, a on je glavom probao da postigne gol, ali bezuspešno.

Igrao se deseti minut kad je Dušan Tadić duplirao prednost Srbije! On je lagano prošao pored protivničkih fudbalera i onda sa dvadesetak metara šutirao i postigao spektakularan gol!

Spektakularan gol Dušana Tadića protiv Kipra možete pogledati OVDE.

U 24.minutu Mladenović je imao odličnu šansu, ali je pogodio stativu. Neverovatan potez Nikole Maksimovića kojim je postigao autogol I tako smanjio prednost svog tima na 2:1! Tekao je 32.minut kada je defanzivac reprezentacije Srbije pokušao sa prilične udaljenosti da vrati loptu svom golmanu, ne pogledavši gde se Kahriman u tom trenutku nalazi!

Čak pet izmena napravio je Slavoljub Muslin početkom drugog poluvremena. UmestoMladenovića ušao je Kolarov, Ljajić je zamenio Tadića, Andrija Živković igra umestoKostića, Grujić umesto Matića i Andrija Pavlović umesto Mitrovića.

U 57.minutu je Adem Ljajić uputio snažan udarac sa nekih 25 metara, ali je lopta završila iznad prečke.

Do kraja meča reprezentacija Srbije je imala dve-tri šanse i to uglavnom sa veće udaljenosti preko Andrije Živkovića, Aleksandra Kolarova i Adema Ljajića.

U 75.minutu umesto Antonia Rukavne u igru je ušao Aleksandar Sedlar, kome je ovo debi u reprezenttaivnom dresu.

Samo par sekundi pre kraja meča  Kahriman se nije dobro postavio i malo je falilo da bude lobovan.

Stadion: Gradski u Užicu

SRBIJA: Kahriman, Rukavina, Rajković, Nikola Maksimović, Milunović, Mladenović, Matić, Nemanja Maksimović, Tadić, Kostić, Mitrović

Kipar : Georgalides – Stilijanu, Merkis, Lajfis, Haralambus – Laban, Artimatas, Kirjaku, Haralambides, Aleksandru – Sotiriju.