04.07.2014. 20:11
Saša Ilić na meču sa Petrolulom
Saša Ilić na meču sa Petrolulom / Izvor: Foto: partizan.rs

Petrolul savladao crno-bele minimalnim rezultatom 1:0.

Fudbaleri Partizana poraženi su sa 1:0 (1:0) od rumunskog Petrolula u prijateljskoj utakmici na Pohorju. Čovek odluke bio je Adrijan Mutu. Kontroverzni fudbaler u 29. minutu prihvatio je dubinsku loptu u sumnjivoj ofasajd poziciji i lukavo je prosledio u mrežu Živka Živkovića.

Trener crno-belih Marko Nikolić promešao je karte, šansu su dobili i pojedini igrači od kojih se ne očekuje da u narednoj sezoni budu nosioci igre. Rumuni su ozbiljno shvatili duel u Sloveniji, zaigrali oštro na početku prijateljskog duela, ali se crno-beli nisu uplašili.

Šanse su u prvih 15-ak minuta propuštali Saša Marković, Danko Lazović i Nikola Ninković, a kazna je usledila preko Mutua.

Adrijan Mutu
Adrijan Mutu / Izvor: Foto: partizan.rs

Crno-beli su mogli do povoljnijeg rezultata i u nastavku, a najbolje prilike nisu iskoristili Lazović u 52 i Ismail Fofana u 74. minutu. Konačno, Ivan Šaponjić je u nadoknadi vremena propustio poslednju šansu za remi crno-belih.

Trener Marko Nikolić ukazao je šansu sledećim igračima: Živković (Kljajić od 46), Pauljević (Bogosavac od 86), Petrović (Lukić od 86), Ostojić. Trajković (Stanković 64),Gulan (Drinčić od 64), Marković (Stevanović), Ninković (Brašanac), Luka (Pantić), Ilić (Fofana), Lazović (Šaponjić od 77).

Naredni meč crno-beli će igrati u nedelju protiv ruskog Rubina. Podsetimo, Beograđani su u utorak savladali Štrum sa 1:0.