NAPOKON TROFEJ: Venger prekinuo negativni niz protiv Murinja

02.08.2015. 18:01
Slavlje fudbalera Arsenala
Slavlje fudbalera Arsenala / Izvor: Beta/AP

Minimalna pobeda Arsenala nad Čelsijem u "Komjuniti šildu"

Sastali su se u prijatno nedeljno popodne fudbaleri Arsenala i Čelsija na Vembliju kako bi se nadmetali za trofej "Komjuniti šilda". To je prava prilika da se nova sezona otvori na odgovarajući način, trofejom, i da se postavi "štimung" za dugih deset meseci nadmetanja u domaćim i evropskim takmičenjima.

Arsenal je savladao Čelsi rezultatom 1:0 (1:0), nakon prelepe solo akcije i pogotka Aleksa Okslejd-Čemberlena u 24. minutu susreta. Do tog trenutka utakmica je bila prilično sporog tempa, a nakon primljenog gola "plavci" nisu imali razloga za kalkulaciju. U 36. minutu vezista Ramireš imao je izglednu šansu za izjednačenje, ali je nakon solidnog udarca glavom lopta otišla tik pored leve stative. Na poluvreme su "tobdžije" otišle sa minimalnom prednošću, a ofanzivni vezista Čelsija Eden Azar imao je fantastičnu prilku u 61. minutu da napokon dovede svoj tim u egal, ali tukao je preko prečke iskosa sa desne strane.

Veliko rivalstvo Murinja i Vengera
Veliko rivalstvo Murinja i Vengera / Izvor: Beta/AP

Čelsi je nastavio sa pritiskom, dobra timska igra obećavala im je prilike, a novu su imali nakon što je Oskar izveo slobodan udarac. Ipak, upravo bivši golman "plavaca" Petr Čeh uspeo je da sačuva mrežu tom prilikom.

Ofanzivni vezista Arsenala Santi Kazorla imao je priliku da reši pitanje pobednika u 86. minutu nakon što je primio veoma precizan pas, koji mu je dao vremena da uputi precizan udarac ali je golman Čelsija Tibo Kurtoa odlično reagovao.

Otvorio se Čelsi na kraju meča u nastojanju da dođe do izjednačenja, čime je ostavljen prostor navali "tobdžija" da dođu do sigurnije prednosti. Ipak, i po drugi put Kurtoa je izašao kao pobednik nakon opasnog udarca Kirana Gibsa u zaustavnom vremenu.

Prekinut je negativni niz od četrnaest utakmica u kojima strateg "tobdžija" Arsen Venger nije pobedio Žozea Murinja, tako da se može reći da će Francuz večeras imati pravo da se hvali, nešto za šta dugo nije imao priliku.