NOVOSAĐANI NA KROVU EVROPE: Vojvodina osvojila Čelendž kup

12.04.2015. 20:03
Odbojkaši Vojvodine slave titulu u evropskom Čelendž kupu
Odbojkaši Vojvodine slave titulu u evropskom Čelendž kupu / Izvor: Foto: OSS

Srpski predstavnik osvojio prvi evropski trofej u klupskoj istoriji.

Odbojkaši Vojvodine osvajači su Kupa izazivača za sezonu 2014/15! Novosađani su posle pobede kao domaćini u prvom meču finala protiv Benfike od 3:1, u revanš susretu u Lisabonu osvojili prva dva seta i tako obezbedili evropsku titulu u trećem najjačem evropskom takmičenju, prvu u klupskoj istoriji dugoj 69 godina.

Portugalci su uspeli da preokrenu rezultat finala i slave rezultatom 3:2 (24:26, 21:25, 25:16, 25:23, 15:10), ali bez rezultatskoj značaja jer im je za "zlatni set" i šansu za titulu bilo neophodno da revanš susret reše rezultatom 3:0 ili 3:1 u svoju korist, pa je ishod finala bio rešen već posle dva seta. Najbolji u redovima našeg tima bio je Milan Katić sa 17 poena, dok je kod domaćina 21 zabeležio Hoan Ljanes Dias.

Vojvodini je ovo prvi evropski trofej, a prethodno joj je najveći uspeh bilo treće mesto u Ligi šampiona u sezonama 1988/89. i 1995/96. U bogatoj riznici pehara novosadskog kluba nalazi se čak 13 titula prvaka države i isto toliko nacionalnih kupova, među kojima među kojima i ovogodišnji osvojen mesec i po dana ranije. "Lalama" tek predstoji predstoji završnica plej-ofa nacionalnog šampionata u kojoj će sigurno pretendovati na "het-trik".