OFK-Beograd
OFK-Beograd / Izvor: Beta/AP

"Romantičari" su trijumfom nad "čarapanima" obezbedili opstanak, dok će preostali "davljenici" spas potražiti u preostala dva kola.

Odigrano je četiri utakmice 28. kola Jelen Superlige.

Fudbaleri OFK Beograda savladali su Napredak sa 2:1 i pobegli šest bodova timova ispod crte, čime su  obezbedili opstanak u ligi. "Romantičari" su poveli već u 4. minutu, golom Čavrića iz penala, da bi u drugoj polovini udvostučili prednost golom Jovanovića u 63. minutu. Poraz "čarapana" ublažio Ndiaje 13 minuta pre kraja meča.

U Kragujevcu je viđen pravi triler. Ivanjičani su imali prednost od osmog minuta, kad je Ivelja doveo goste do prednosti. Na 2:0 povisio je Veselinović, ali su "đavoli" preko Petrovića i Kneževića poravnali stanje, u 60. i 75. minutu. Milošković je u 87. minutu meča doveo Javor na korak od trijumfa. Međutim, Kragujevčani su preko Adamovića u petom minutu nadoknade došli do dragocenog boda.

Novi Pazar i Čukarički su u gradu na Jošanici odigrali meč bez rezultatskog značaja, pa je i intenzitet meča prošao u sličnom maniru.

U duelu "davljenika", Rad i Donji Srem nisu uspeli da osvoje više od po jednog boda, pa će trka za opstanak za njih trajati do samog kraja.

U meču koji je počeo pola sata kasnije od pomenutih, Crvena zvezda je pobedila Slobodu u Užicu sa 2:0.

Ekipa Radničkog iz Niša je na domaćem terenu uspela da savlada Spartak, dok se Jagodina za poraz u Kupu revaširala Vojvodini nanevši joj minimalan poraz.

Ubedljivom pobedom nad Voždovcem (5:0), Partizan je zadržao korak u šampionskoj trci.