17°C
13.06.2024.
117.0769
108.3443

A OVAKO JE POČELO: Pre deset godina je Mesi postigao prvi gol za Barselonu (VIDEO)

01.05.2015. 16:47
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Beta/AP

Tada mladi Argentinac skrenuo je pažnju na sebe i najavio blistavu karijeru.

Danas je Lionel Mesi jedan od najboljih fudbalera svih vremena i idol deci širom sveta. Blistava karijera je obeležena brojnim titulama i rekordima, a blistava karijera je najavljena na današnji dan pre tačno 10 godina. Te godine je Barselona bila apsolutno dominantna, pa je trener Frank Rajkard mogao da se kocka i daje šansu mlađim igračima. Upravo je to uradio 1. maja 2005. protiv Albasetea u Primeri.

Katalonci su vodili 1:0, a Holanđanin je iz igre izveo strelca vodećeg gola Samjuela Etoa. Umesto njega je u 87. minutu ušao Mesi, koji je tada imao 17 godina i deset meseci. Prošla su samo dva minuta kada je Argentinac zatresao mrežu Albasetea, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Treba napomenuti da mu je tada asistirao jedan od najvećih čarobnjaka travnatih terena Ronaldinjo. Ipak, nije prošlo mnogo kada je Ronaldinjo ponovo uposlio Mesija, koji je ovoga puta na vreme umakao odbrani gostiju i šmekerski lobovao golmana. Tada je "Kamp Nou" eksplodirao, a velika svetska fudbalska zvezda je rođena. Ovim golom je Mesi postao najmlađi strelac u istoriji Barselone, a dve godine kasnije Bojan Krkić je oborio njegov rekord (17 godina i 53 dana).

- Nikada neću zaboraviti koliko je Rajkard uticao na moju karijeru i koliko je imao poverenje u mene iako sam tada imao 16-17 godina – rekao je posle Mesi.

Do danas je Argentinac postigao 403 gola za Katalonce na svim zvaničnim takmičenjima dok je u dresu nacionalne selekecije 45 puta tresao mrežu. Kojom fotografijom je danas raznežio svet pogledajte OVDE.