18.11.2014. 20:39 23:13
Košarkaši Partizana
Košarkaši Partizana / Izvor: MN Press

Peti poraz crno-belih u Evrokupu u šest rundi.

Lijetuvos ritas prekinuo je pobedonosni nalet Partizana, satkan od dve pobede u ABA ligi i jednog trijumfa u Evrokupu. Lider E grupe evropskog takmičenja slavio je u „Pioniru“ rezultatom 85:76 (18:16, 20:16, 26:26, 21:18) i ostavio crno-bele na jednom uspehu posle šest rundi.

Gosti su od samog starta nametnuli svoj stil igre. Raspoloženi Orelik je sa osam poena pogurao svoj tim ka vođstvu 10:2 i praktično su crno-beli tokom celog meča jurili taj zaostatak. Kada god bi se srpski šampion približio, usledila bi serija tima iz Viljnusa koji su predvodili Orelik, Gecevičijus i Kavaliauskas.

Milan Mačvan
Milan Mačvan / Izvor: MN Press

Partizan je poslednji put pripretio u finišu treće deonice, kada je smanjio na minus četiri, 50:54, ali nije imao snage za preokret. Gosti su u poslednjem kvartalu stekli 14 poena prednosti i rutinski priveli kraju duel u „Pioniru“.

Dešavanja iz „Pionira“ pratili ste uživo na Srbijadanas.com.

PARTIZAN: Tepić 8 (6 sk), Murić 14, Marinković 3, Dalo 2, Milutinov 8, Mačvan 22 ( 7 sk), Gagić 8 (6 sk), Andrić 6, Milutinović 5, Bezbradica, Bogdanović, Šalić.

LIJETUVOS RITAS: Lesli 12, Dambrauskas, Juskevičijus 8, Lukauskis, Baron 2, Šeškus, Valejka, Gecevičijus 17 (6 as), Orelik 21 (6 as, 5 sk), Kavaliauskas 23 (7 sk), Mozer 2.

4/4

Ponovo su gosti ubedljiviji na početku četvrtine. Posle trojke Gecevičijusa Partizan je u minusu od devet poena, 60:69. Orelik je nezaustavljiv, trojka preko ruke Milutinova, 62:73 u 34. minutu.

Partizan nema rešenje u napadu, Lesli za plus 13, 62:75. Posle trojke Andrića Partizan se spustio na jednocifreni minus, 69:78. Međutim, gosti su rutinski priveli meč kraju, 76:85.

Andreja Milutinović
Andreja Milutinović / Izvor: MN Press

3/4

Odličan start drugog poluvremena tima iz Viljnusa. Gecevičijus, Juskevičijus i Lesli povećali su prednost gostiju, Posle zakucavanja Leslija u kontranapadu Lijetuvos ritas vodi rezultatom 49:37 u 24. minutu.

Milenko Tepić se probudio. Ubacio je dvojku, pa dve trojke, 45:51 u 26. minutu. Posle poena Milutinovića (dva plus jedan) crno-beli su se približili na 50:54. Lijetuvos ritas održava razliku, 58:64 posle trećeg kvartala.

2/4

Dva i po minuta druge četvrtine bez poena. Lijetuvos ritas je ubacio šest poena u nizu, 16:24 u 14. minutu. Tim Duška Vujoševića bez poena, konačno Murić prekida žute minute. Pogodio je i Mačvan, odgovara Orelik, 20:26.

Dalo je kreirao lepu akciju za nove poene Mačvana. Istom merom uzvraća Gecevičijus. Trojka Andrića, 25:28 u 16. minutu. Pet poena Kavaliauskasa , gosti su se opet odlepili, 27:35. Trojka Mačvana, 30:35.

Lijetuvos Ritas vodi na poluvremenu rezultatom 38:32.

1/4

Gosti su poveli sa 4:0, prve poene za crno-bele ubacio je Edo Murič sa linije slobodnih bacanja, 2:4. Dve vezane trojke Orelika, 2:10. Orelik već ima osam poena. Posle pet i po minuta crno-beli su dali koš iz igre - Mačvan, 4:12.

Razigrao se Mačvan, ima podršku Milutinova, koji je u seriji od četiri poena, 16:16. Kavaliuskas pogađa za 16:18 posle prve deonice.

E grupa, 6. kolo

Partizan – Lijetuvos ritas 76:85

Asesoft – Krasnij oktjabr (sreda, 18:45)

Hapoel – Banvit (sreda, 19:30)

TABELA: Lijetuvos ritas 5-1, Banvit 4-1, Asesoft 3-2, Krasnij oktjabr 2-3, Partizan 1-5, Hapoel 1-4.