POBEDA NA STARTU: Odličan početak Zvezde u Sloveniji (FOTO)

FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Izabranici Miodraga Božovića nisu poklekli iako je Zorja povela.

Od specijalnog izveštača

Fudbaleri Crvene zvezde odlično su započeli pripreme u Sloveniji pošto su u prvom prijateljskom meču pobedili Zorju iz Luganjska 3:1. Pobeda izabranika Miodraga Božovića dobija na težini ako se zna da im je protivnik na stadionu "Matija Gubec" u Krškom bio ukrajinski prvoligaš Zorja, četvrtoplairane ekipe iz prethodnog šampionata i kluba koji će igrati u Ligi Evrope.

NAGOVEŠTAJ DOBRE SEZONE: OVAJ detalj sa treninga Zvezde u Sloveniji će vas ODUŠEVITI (FOTO)

Startne postave su izledale ovako: Crvena zvezda: Kahriman, Cvetković, Aleksandar Luković, Fibel, Ibanjez, Donald, Le Talek, Srnić, Andrija Luković, Katai, Vijeira. Trener: Miodrag Božović. Zorja Luganjsk: Ševčenko, Suhotski, Sivakov, Čajkovski, Gordijenko, Kamenijuka, Kulah, Paulo Viktora, Forster, Ljubenović, Kvasov. Trener: Jurij Vernidub.

CELA NACIJA GA MOLI DA OSTANE U REPREZENTACIJI: Mesi dobio statuu u Argentini (FOTO)

Zvez
Zvez / Izvor: Srbija Danas

(NE)OČEKIVANO: Defanzivac PREVREMENO napustio Zvezdu (FOTO)

Prvih trideset minuta prvog poluvremena je u potpunosti pripalo ukrajinskim fudbalerima koji su diktirali tempo i imali daleko više loptu u nogama. Poveli su golom Brazilca Paula Viktora u petom minutu, ali je najzaslužniji za pogodak bio srpski internacionalac Željko Ljubenović. Nekadašnji član OFK Beograda je po levoj strani lako pretrčao Miloša Cvetkovića i centrirao Viktoru koji je rutinski sa šest, sedam metara prevario Damira Kahrimana.

NIJE GUBIO VREME: Ruiz naučio VEOMA VAŽNU lekciju o Zvezdi (VIDEO+FOTO)

Desetak minuta kasnije Ukrajinci su ponovo pripretili. Artem Gordijan je imao solidnu priliku sa ivice šesnaesterca. Šutirao je po zemlji, ali je bio zamalo neprecizan. Prvi udarac na gol crveno-beli su uputili desetak minuta pred kraj poluvremena. Međutim, povratnik u Zvezdine redove Andrija Luković bio je poprilično neprecizan sa dvadesetak metara udaljenosti od golmana Ševčenka. Videlo se da je iskusni Ljubenović raspoložen za igru i da ima poseban motiv da se pokaže - bio je najzapaženiji igrač tima iz Luganjska. Nekoliko minuta potom, on je ponovo centrirao u srce šesnaesterca jedinom strelcu Paulo Viktoru koji nije uspeo da glavom pogodi gol. U finišu su se probudili fudbaleri ekipe iz Beograda. Prvo je Andrija Luković primio loptu u šesnaestercu posle dubinskog pasa Le Taleka, ali nije uspeo da je iskontroliše i da uputi udarac ka golu Ukrajinaca. Ubrzo je i Srnić prošao po levoj strani i spoljnom centrirao ka Vijeiri čiji je udarac sa penala izblokiran. Iako su i Ukrajinci pretili, Crvena zvezda je ipak stigla do izjednačenja. Posle kornera Luisa Ibanjeza sa leve strane, igrači Zorje su napravili veliku grešku i ostavili samog Aleksandra Kataija koji je lagano skočio i sa pet metara savladao Ševčenka. Igrao se 43. minut, a do kraja poluvremena ostalo je 1:1.

PROSLAVA DO GOLE KOŽE: Ovako se voli klub (VIDEO)

Miodrag Božović nije menjao postavu na početku drugog poluvremena. Prvi su pripretili Ukrajinci. Skraćeni korner sa desne strane i ubačaj u šesnaesterac, a najviši u skoku je bio Vladislav Kulah čiji je udarac glavom bio neprecizan. Potom je Zvezda preuzela malu inicijativu, ali su timovi u narednih dvadesetak minuta bili poprilično izjednačeni. Nije bilo mnogo izglednih šansi, ali ni izmena u crveno-belom timu. Trener Crvene zvezde je tek u 66. minutu napravio prve promene. I to brojne. U igri je ostao samo golman Kahriman, a na teren su istrčali Marko Petković, Zoran Rendulić, Adam Mičel i Miahailo Ristić, Danijel Avramovski, Srđan Plavšić, David Babunski, Marko Poletanović, Predrag Sikimić i Vladimir Jovović. Tri minuta kasnije je i Kahrimana zamenio Nemanja Supić.

Subotić menja klub, ali NIKAKO zemlju (FOTO)

I Ukrajinci su potom igrali u drugom sastavu, ali se na terenu nije mnogo toga promenilo do 77. minuta kada je Sikimić sa bele tačke preokrenuo na 2:1. Prethodno je u šesnaestercu pao Vladimir Jovović što je bilo dovoljno da sudija dosudi najstrožu kaznu. Dva minuta potom potvrda Zvezdinog preokreta. U 79. minutu lopta se iz šesnaesterca odbila do novajlije Marka Poletanovića koji je sa dvadesetak metara postigao evrogol za konačnih 3:1. U 86. minutu se istakao rezervni golman Supić koji je lepom paradom zaustavio udarac Ukrajinaca posle ubačaja iz kornera.