11.05.2014. 14:02
Tanjug
Navijači Zenita
Navijači Zenita / Izvor: Profimedia

Nezadovoljni što će njihovi ljubimci izgubiti utakmicu, navijači domaće ekipe spustili su se sa tribine iza gola Moskovljana, a pošto policija nije uspela da ih vrati, glavni sudija je prekinuo utakmicu.

Derbi utakmica 29. kola fudbalskog šampionata Rusije između Zenita i moskovskog Dinama prekinuta je u 88. minutu, pri vođstvu gostiju od 4:2, pošto su navijači domaćeg tima ušli na teren.

Nezadovoljni što će njihovi ljubimci izgubiti utakmicu, a samim tim i priliku da osvoje titulu, navijači Zenita spustili su se sa tribine do gola Moskovljana, a pošto policija nije uspela da ih vrati, glavni sudija je prekinuo utakmicu.

Zenit je poveo u šestom minutu golom Danija, ali je potom usledio preokret zahvaljujući pogocima Jusupova u 35, Fernandeza u 57, Noboe u 65. i Kuranjija u 71. minuta. Siguran poraz ublažio je Keržakov u 84. minutu.

Da skandal bude veći, jedan od mnogobrojnih navijača koji su utrčali na teren, prišao je kapitenu gostujuće ekipe Vladimiru Grantu i udario ga. Grant je uzaludno pokušao da reši ovu situaciju na miran način, međutim razjareni huligan nije želeo da ga posluša.

Zenit se i dalje nalazi na prvom mestu sa 60 bodova, a izvesno je da će Lokomotiva i CSKA, koji imaju bod i dva manje, odlučiti o novom šampionu Rusije.