PREMIJER LIGA: Da li će zbog Srba Van Gal postati "leteći Holanđanin"?

26.12.2015. 15:37
Marko Arnautović
Marko Arnautović / Izvor: Reuters

"Đavoli" izgubili u trećem uzastopnom meču u nacionalnom šampionatu.

I dok se u većini fudbalskih liga Evrope odmara, Englezi su vredni. Na programu su utakmice 18. kola Premijer lige, a u uvodnom meču Stouk je kao domaćin pobedio Mančester junajted, sa 2:0. Golove su dali igrači sa srpskim poreklom Bojan Krkić i Marko Arnautović, a konačan rezultat postavljen je već u 26. minutu. Novi poraz "đavola" biće novi razlog za dodatne kritike na račun menadžera Luja van Gala. Podsetimo, o njegovoj smeni prilično dugo se priča. Trenutno, Junajted ima učinak 8-5-5, a nije pobedio u prethodnih četiri utakmice. U poslednje dve, sa Bormuntom i Noričem zabeleženi su porazi.

Stouk je iskoristio svoje šanse u prvih 45 minuta (golove pogledajte OVDE), a u nastavku meča Maruan Felaini je propustio veliku priliku. Sa desetak metara, Belgijanac je suviše ležerno šutirao što je Džeku Batlendu u velikoj meri olakšalo posao. Ni ulazak Vejna Runija nije rezultatski ništa promenio. Na početku nastavka zamenio je Memfisa Depaja, koji je napravio katastrofalnu grešku pre gola Krkića. U samoj završnici Huan Mata je imao izgednu priliku, ali je Batlend ipak odbranio.

U svakom slučaju, posle ovog rezultata čekaće se vesti o statusu Holanđanina na klupi Junajteda. U narednom kolu, već u ponedeljak Junajted će dočekati Čelsi.